"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Le Monde: EU by měla uznat polskou suverenitu aneb každému podle jeho traumat

Autor: -bj- | Publikováno: 7.12.2021 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Tak nakonec, politická traumata Polska by se měla brát v EU vážně a být rozuměno jeho vyeskalovanému a neústupnému požadavku na suverenitu. Aneb v mezinárodní politice velkých hráčů, každému podle jeho politicko-historických traumat.

Vektor vnitřní a mezinárodní politiky jednotlivých zemí je totiž zásadní a nesmazatelnou měrou určován jejich historicko-politickými traumaty, od kterých se – už kvůli historicky napáchaným důsledkům – nelze jen tak oprostit.

Tak jako USA mají trauma z rasizmu a diskriminace a vnucují teď celému světu jako normu rasizmus naruby a pozitivní diskriminaci, Německo z genocidy a zášti a vnucuje sobě i EU nekritickou xenofílii, západoevropské země z kolonializmu a nyní sobě a všem ordinují postkoloniální zadostiučiňování imigrantům, Rusko totalitním sešněrováním občanské společnosti, a nyní tak zlehka našlapuje, že se ani neodvažuje nařizovat očkování, natož tak tvrdé policejní zásahy jako je to běžné Západě, tak jako si Izrael zjednává od každého úctu k holocaustu, tak Polsko tolikrát v historii válcované, nestrpí útok na svou suverenitu.

A to je v případě Polska nyní Evropské unii zapotřebí pochopit a uznat stejně tak, jako „svá“ západní traumata, vystoupil ze západního zahledění do sebe a překročil západní stín dnešní francouzský LeMonde.fr.

Polsko totiž bude za svou suverenitu bojovat doslova i ze spaní, a s tím se Západ musí jednou pro vždy smířit stejně, jako se svým rasizmem naruby, pozitivní diskriminací, zadostiučiňováním postkoloniálním imigrantům, multikulturní denacifikací či antinenávistnou xenofílií, které jsou dnes pramenem práva současných evropských hodnot a legislativních norem.

Ale proč by koneckonců měla být piplaná jen psychotická bebíčka západních držav, když i druzí utržili nemenší šrámy? A i my máme svá česká traumata - na jedné straně Hus, Mnichov a ´68., a na druhé straně neustálé lezení do zadku. Ta také mají svůj nesmazatelný průmět do české kultury, hodnot, politiky i legislativy.... 

Stejně tak Slovensko si nese svoje trauma od pohhlcujího jej nadřazeneckého Uherska, na kterýžto komplex doplatila i ČSSR a který je určující po dnes.

zdroj:

https://www.lemonde.fr/idees/article/2021/12/07/les-traumatismes-politiques-de-la-pologne-doivent-etre-pris-au-serieux_6104962_3232.html

Dlouhodobě čelíme snaze eurohujerů a sluničkářu znemožnit provoz našeho zpravodajství, proto potřebujeme i vaší pomoc!
Protože provoz našeho webu je možný i díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
Jak nám můžete pomoci?

 

1057 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683