"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Hrozí v Brně střety mezi Araby a Rómy?

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 2.8.2011 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Jak media informovala, došlo v Brně k nešťastnému incidentu, při kterém byla napadena jedna z brněnských muslimek. Napadenou muslimkou byla česká konvertitka k islámu (jméno je mi známe, ale z ohledem na bezpečnost napadené nezveřejním), kterou napadla žena romské národnosti. Incident odstartovala situace, kdy neopatrně hrající si chlapeček romských rodičů vhodil hrst písku do kočárku s malým dítětem napadené muslimky.

Ta se ozvala s dotazem či je ten chlapec, aby si ho rodiče lépe hlídali. Následně se ozvala nedaleko sedící romská žena s urážlivými výroky na adresu muslimské matky „ku-vo arabská“ apod. Podle mého policejního zdroje napadena muslimka reagovala emotivně a odpověděla nadávající Romce a nadala ji vulgárně do XXX cigánu.

V reakci na to na ni Romka fyzicky zaútočila a přidala se k ni i další nedaleko stojící Romka. Obě Romky v rvačce strhli muslimské matce nejen šátek z hlavy, ale potrhaly i horní část oblečení.

Smutné je, že v daný okamžik se v okolí nacházelo více lidí, ale ti na cely incident nijak nereagovali. Naopak napadena muslimka zaslechla několik urážlivých komentářů, například „ať si to ti černí (Arabové a Romové) mezi sebou vyřídí.“ Podle postižené muslimky bylo dosti nekorektní i chováni policejní hlídky, kterou sama přivolala a která se nijak nepokusila pachatelky útoku zajistit a nechala pachatelky odejít. Což policie popírá.

O incidentu se záhy dověděla arabská komunita v Brně a do lokality Obilného parku vyrazila skupina Arabu s cílem nalézt romské útočnice a „vyrovnat si účty“. Na místě sice útočnice nenašli, ale přítomným Romům řekli, že při jakémkoliv dalším útoku na jakoukoliv muslimku si to přijdou „vyřídit. Podle popisu to v této části Brna začíná mezi zde bydlícími Araby a Romy vřít, otázkou je kolik z toho ví policie aby situaci řešila dříve než se fakt něco stane.

Zde je i prohlášení napadené muslimky pod článkem na webu TN
http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/porvaly-se-na-piskovisti-brnacka-napadla-muslimku_discuss.html

Doslovně cituji:
„Ta napadena jsem ja,a nejsem cizinka,jsem muslimka-ceska,ktera jen konvertovala k jine vire.a dalsi vec je ze me vlastne napadly dve romky ne jedna a doslo to tak daleko ze me strhly i halenku a podprsenku.policie nic neudelala a pochybuju ze neco vyresi-bohuzel chrani tu spatnou stranu sveta.“

Bohužel jsem osobně z celé situace dosti zklamán. Mám mezi Romy přátele a muslimové, Arabové i Romové mají obdobné problémy a jsou obdobně negativně vnímaní českou společnosti. Bohužel cely tento incident potvrdil mé nejhorší obavy, že předsudky proti sobě navzájem se zabydlují i mezi menšinami.

Jen s trpkými pocity vzpomínám na to jak jsem v půlce roku 2010, v době svého zaměstnáni v \Islámské nadaci v Brně, navrhoval Munibovi Alrawimu navázáni spolupráce s romskými organizacemi v úsilí odbourávat předsudky a on mi na to jen namítl, že Romy češi vnímají víc negativně než muslimy a on s nimi nic nechce mít. Bohužel jen mi tím tehdy potvrdil, že předsudky jsou nedílnou součásti každé společnosti.

Naopak rád vzpomínám na příjemné chvíle u čaje s Karlem Holomkem, představitelem jedné z romských organizací, nebo na setkáni s romským folklorem. Muslimové, Arabové i Romové by si měli uvědomit, že předsudky jsou špatné a slušné chován mezi lidmi je potřebné. Nemá smysl řešit mezilidské konflikty uchylováním k urážkám a fyzickým střetům.

čtěte také:

Neonacisté a lidovci brojí proti mešitě v Brně, stojí v americké zprávě

Muslimové v Brně chtějí další mešitu

Syřan v Brně zabil svou družku

PETICE proti existenci muslimské mešity ve městě Brně

4159 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Vídeň: desítky tureckých imigrantů řádily v kosteleFrancie: Islámo-fašizmus ven !Karikatura: Muslimská nenávist Erdogana = vraždění FrancouzůVideo: Turci ve Francii uspořádali pogrom na ArményV Saúdské Arábii napaden francouzský konzulát

ePortal.cz

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z poslední doby. Nové sankce na Rusko, Brexit a ochrana hranic v době koronavirové pandemieMotivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobecká

euPortal.cz

Podle Izraele je strategické partnerství s Ázerbájdžánem v zájmu zeměPolsko ve varu: Potratoví aktivisté útočí již i na katedrály. Domobrana se formuje. Hysterie levicových liberálů neschopných dialogu. Na životech dětí nezáleží?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Němcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás doma

ParlamentniListy.cz

„Strašně zlý. To musí být fake!“ FOTO, které vystavila ODS na sociální síti, pobouřila veřejnostŠéf Motola ohromil moderátora v rádiu: Máme přes 500 volných lůžek. Normální režim. Někteří lékaři mají i málo práce
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď