"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Tento týden již druhá česká muslimka opustila islám

Autor: mediaoislamu.cz | Publikováno: 31.7.2011 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Navštívíte-li mešitu nebo islámské webové stránky, setkáte se s promyšlenou propagandou. V rámci ní se mimo jiné dovíte, že masy Západoevropanů konvertují k islámu poté, co oneměli úžasem nad dokonalostí a krásou islámu… Zřejmě ta dokonalost není tak nezchybná, jak muslimové prezentují. Tento týden již totiž utekla již druhá „ovečka“.

Jak jsme vás informovali v článku „Zarputilá muslimka dala vale islámu. „Mýlit se je lidské,“ říká dnes„, česká muslimka Béatrice Radosa se veřejně zřekla islámu a pár dnů na to ji následuje další: Lenka Jarošová. Ta se na svém blogu vyznává ze svojí víry, odmítá ale organizované náboženství nebo jakoukoliv církev.

„Ano, udělala jsem chybu. Pro spoustu lidí jsem jistě lhářka a myslím, že není tajemstvím, že většina z nich se nachází v řadách muslimů. Islám do mého života vstoupil, když jsem začínala pochybovat o své čistotě a lidské hodnotě. Dělala jsem spoustu věcí, jako každý jiný člověk, ale asi jsem si to nějak více brala toužíce po „spasení“. Co mi ale došlo byl fakt, že já k tomu žádnou organizaci nepotřebuji.

Blog Lenky Jarošové je zároveň velkým poděkováním rodičům, hlavně Lenčině mamince, která ji prý nikdy v životě za nic nekárala, ani za nic neodsuzovala: „Nikdy po mně nechtěli nic, co bych já sama nechtěla, nikdy do mě nedrtili své názory, ale vždy se snažili se mnou diskutovat. Před problémy mě varovali, a i když jsem neposlouchala, stejně jsem nakonec našla útěchu jen a jen u maminky.“

Závěrem píše:
„Chci žít svůj život ve smyslu „chovej se tak, jak chceš aby se ostatní chovali k tobě“, netvrdím ani, že si sem tam nezamedituji, nepomodlím se nebo si nedám půst, třeba i podle lunárního kalendáře. Nehodlám shazovat náboženství a víru, nehodlám dělat z jedněch lidí debily a z jedněch ty pravdomluvné. Každý jsme dělal, děláme a budeme dělat chyby, jen doufám, že ty budoucí co udělám už nikomu neublíží tolik, jako ty předešlé.“

zdroj

www.mediaoislamu.cz

čtěte také:

Česko: Zarputilá muslimka dala vale islámu. „Mýlit se je lidské,“ říká dnes

3838 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Ohrozí postup EU proti Polsku a Maďarsku stabilitu EU? "Polexit by ohrozil celou evropskou architekturu", prohlásil komisař spravedlnosti Reynders, o postupu EU proti Polsku a Maďarsku. Co Vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď