"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Takíja opravňuje muslimy lhát pro dobro islámu, vysvětluje islámský duchovní

Autor: mediaoislamu.cz | Publikováno: 6.7.2011 | Rubrika: Video
Ilustrace

„Lhaní je důležitou součástí islámu a je v muslimské kultuře hluboce zakořeněno.“ Islámský duchovní vysvětluje v televizním pořadu 3 pravidla, kdy je lhaní muslimům povoleno, pro dobro islámu. Muslimové lžou svým ženám, lžou nemuslimům a také lžou policii, která chce zmařit útoky islámského terorismu. (záznam kázání)

české titulky

„Aprílové žerty islám zakazuje, protože se jedná o novodobý výmysl. Islám zakazuje lhaní v jakékoliv podobě.
Samozřejmě, existují 3 důvody, kdy islám lhaní povoluje: V těchto případech je lhaní nezbytné pro muslimskou společnost, a nelžeme proto, abychom lhali, ale lžeme proto, abychom se sjednotili a lžeme z lásky.

(1) Například abychom usmířili dva lidi, jednomu z nich lžeme. Když se někdo hněvá, může klít a mluvit nevhodně. Když to slyšíme a chceme to napravit, může,me jednomu z nich říct: „On o tobě tak hezky mluví“. Ikdyž to není vůbec pravda? Ano, přesně tak.

(2) Za druhé: muže je oprávně lhát svojí ženě: upozorňuji ale, že ne ve všech případech. Může jí říkat, že je krásná, ikdyž je ošklivá, Může jí říkat takové věci, aby si zajistil její lásku a sympatie. Může jí říct: „To jídlo je dobré“ ikdyž mu to nechutná. aby udržel rodinu pohromadě a podpořil její lásku a sympatie.

(3) Třetí způsob, kdy islám povoluje lhaní, je z důvodu klamání nepřítele. Například řekneme, že k mučednické operaci (*sebevražednému atentátu) dojde v Jeruzalému, zatímco k němu dojde v Tel Avivu. Podvádíme nepřítele, aby přijal bezpečnostní opatření v Jeruzalému, takže toho může mučedník využít a v klidu zaútočit.
Toto jsou tři situace, kdy islám povoluje lhaní.“

Záznam televizního vysílání pořízený Institutem pro výzkum blízkovýchodních médií (MEMRI)

zdroj: MEMRI

www.mediaoislamu.cz

6383 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Dienstbier: Česko dokáže přijmout až 15 tisíc uprchlíků. Může je aktivně oslovovat v zemích, odkud přicházejíKadyrov : Macron podněcuje k terorizmu !Arméni zveřejnili svědectví syrského islamity o výcviku teroristů v TureckuZa podřezaného francouzského učitele před švédským parlamentem "pietně" spálen Korán Erdogan: "S muslimy v Evropě je zacházeno jako se židy v r. 1939!"

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Stigma ‚bílého privilegia‘ a ‚toxické maskulinity‘ poškozuje kluky z bílé pracující třídyProsím, pomozte

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

„Nelegální noční srazy pejskařů. Dobře, že jim vláda zatla tipec!“ I toto zní ze Sněmovny„Ráno jsem ten virus vysra*a a už jsem dobrá," odzbrojila nakažená babička lékaře a odjela na kole pro vnoučata
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď