"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Dobrá zpráva pro Evropu a muslimy zneužívané dívenky - nizozemský poslanec Wilders je volný...

Autor: Břetislav Olšer | Publikováno: 30.6.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Nizozemský soud v Amsterdamu zprostil šéfa krajní pravice Geerta Wilderse obvinění, že svými prohlášeními podněcoval nenávist k muslimům. Také v ostatních pěti bodech obžaloby byl osvobozen, informovaly tiskové agentury. Tento pravomocný rozsudek se očekával poté, co se i žalobci přiklonili k názoru Wildersovo stíhání zastavit.

Byl obviněn ze štvaní proti muslimům a souběžně také z diskriminace a urážky. Mimo jiné veřejně přirovnal posvátnou knihu islámu - korán - k publikaci Můj boj - Mein Kampf vůdce nacistického Německa Adolfa Hitlera nebo označil islám za fašistickou ideologii teroristů. Wilders získává rostoucí popularitu v Evropě svými prohlášeními proti muslimskému teroru. V roce 2009 měl navštívit ČR, ale z důvodu odporu časti politického spektra, jakého asi, byla jeho návštěva odložena.

To vše zřejmě proto, že před několika roky vyvolal tento sedmačtyřicetiletý ženatý agnostik zuřivé protesty islamistů, když začal šířit svůj čtvrthodinový film zvaný Fitna (Rozvrat), který ukazuje spojení mezi muslimským náboženstvím a terorismem. “Alláh je šťastný, když zemře nemuslim…” říká ve filmu jeden z imámů. Snímek Fitna vůbec poprvé ukázal islám v takové podobě, v jaké skutečně existuje. Udělal to velmi dobře a bez zbytečných emocí. Připomněl světu a především Evropě, že není třeba se islámu bát, ale že je nutné islámu čelit.

Jak uvedl článek “Geert Wilders: Prtophet Mohammed Acted Like a Pig”, nizozemský poslanec Geert Wilders rovněž přirovnal muslimského proroka Muhammada k praseti, kdy bylo zveřejněno, že v Saúdské Arábii vrátily soudy podle šárije uprchlou 10letou nevěstu jejímu 80letému manželovi. Vznesl dotaz na nizozemského ministra zahraničí Maxime Verhagena, zda souhlasí s tím, že „tento muž se chová jako prase, stejně jako barbarský prorok Muhammad, který se oženil“ se šestiletou dívkou Aišou. Wilders chtěl, aby ministr zahraničí předvolal saúdskoarabského velvyslance v Nizozemí a dal mu najevo znechucení nad tímto zvrhlým činem.

O incidentu s 10letou nevěstou informoval saúdskoarabský web Arab News. Uvedl, že muž popřel, že by mu bylo 80 let, jak tvrdila dívčina rodina, kterou obvinil z vměšování do svých záležitostí. „Můj sňatek není proti šaríji,“ řekl muž pro Arab News. „Obsahoval souhlas a odpověď otce nevěsty.“ Neidentifikovaný muslim vysvětlil, že byl zasnouben se starši sestrou své manželky, která ale porušila slib. Namísto ní mu otec nabídl mladší dceru. „Mohl jsem se na ni v souladu se šaríjou podívat a zjistil jsem, že je přijatelná,“ uvedl stařec.

Podle šaríje platí: …"manžel má plné právo na to užívat si své ženy, od vrcholku její hlavy po spodek jejích chodidel, ačkoliv anální styk je naprosto nezákonný způsobem, který jí fyzicky neublíží…" Tradiční sňatky nezletilých dívek se starci a muži středního věku jsou dalším motivací. Wilders se ptal, nač jsou tvrdé zákony proti pedofilům v křesťanském světě, když téměř dvě miliardy mulimů se z nich v rámci islámského práva šaríja vysmívají.

Když jsem byl v Amsterdamu a chystal se do prostorů za hlavním železničním nádraží, abych na vlastní oči spatřil čtvrt  červených luceren a hříchu, nejen toho nizozemského, překvapily mě Coffeeshopy, proslulá zařízení, ve kterých nizozemské úřady tolerují prodej a konzumaci lehkých drog. A ještě na ulici kousek od řeky Amstel mohutný dav. Nebyli to však fanoušci místního Ajaxu, ale transparenty ověnčení pravicoví příznivci populisty, nepříliš v té době známého blonďáka s vlnitými vlasy jménem Wilders.

To jsem ještě nevěděl, že existuje podstatný rozdíl mezi českou a nizozemskou ultra, resp. krajní pravicí. Navíc mně byla politika ukradená, jako nezávislému a nestranickému novináři, jenž se řídil zásadou apolitičnosti. Brzy jsem ale pochopil, že Wilders a islám jsou jako oheň a voda. Vodu jsem měl rád, muslimové byli čím dál víc dotěrnější a naváželi se i do našich věcí, po kterých jim bylo houby. Výkladní skříně s nahatými kněžkami lásky jsem nestihl, ale mezi ochutnávkou herynků, sýrů, Vincenta van Gogha a poprvé s legálním jointem jsem si při plavbě na jachtě po kanálech s českým mladíkem Janem, studentem amsterdamské konzervatoře hry na cimbál, povídal o tom pouličním srocení v čele s Wildersem.

Dozvěděl jsem se, že jeho hlavním tématem byla, je a bude kritika islámu a masívního přistěhovalectví z islámských zemí do Evropy. Navázal tím na jiného nizozemského politika - Pima Fortuyna a jeho stranu Listina Pima Fortuyna. První hvězda nizozemského populismu byla však v roce 2002 krátce před parlamentními volbami zavražděna a její strana se rozpadla. Fortuynův přítel a krajan Theo van Gogh právě pracoval na filmu o atentátu, když i on byl zavražděn v roce 2004. Vrah van Gogha, holandský muslim marockého původu, byl rozzloben jeho filmem polemizujícím s ponižováním muslimek islámem a nazvaným “Poddanost”…

V té době byl Wilders ještě členem pravicově liberální Lidové strany pro svobodu a demokracii (VVD). Rodák z nizozemsko-německého pohraničí a syn německého emigranta do Nizozemska začal svou politickou kariéru jako asistent ministra zahraničí za liberály Fritse Bolkensteina na počátku devadesátých let. Novou stranu svobody (PVV) postavil kromě kritiky islámu a vysoké imigrace také na podpoře přímé demokracie, nízkých daní a právech zvířat. Součástí programu se stalo i omezení vlivu EU a zrušení Evropského parlamentu. V parlamentních volbách 2006 Wilders získal devět křesel a status šéfa malé opoziční strany. Jeho PVV poté získala ve volbách 2009 do EP v Nizozemsku 16,9 procenta hlasů, tedy čtyři europoslanecká křesla z celkových 25, které má Nizozemsko přiděleno.

Strana PVV tvrdě útočí proti nepravostem islámu. Hlavně co se týká zneužívání mladičkých dívek. V Jemenu zemřela teprve dvanáctiletá manželka, která se tři dny pokoušela porodit dítě, jež nakonec rovněž nepřežilo. Do 15 let se vdá v Jemenu více než čtvrtina místních dívek. Fauzíji Abdulláh Júsufové bylo jedenáct, když ji otec provdal za čtyřiadvacetiletého mladíka, který pracuje v zemědělství v Saúdské Arábii. Jemen je nejchudším státem arabského světa. Místní rodiče často mladičké dívky provdají, aby za ně získali vysoké věno. Přetrvává také kmenový zvyk zaslíbit dcery a syny bratrancům a sestřenicím.

V Iráku naleznete tržiště, kde zchudlé matky prodávají své nezletilé islámské dcery. Mnohým je teprve deset či jedenáct, za ty totiž lze získat až 30 tisíc dolarů. Zbytek se prodává nanejvýš za tři tisíce UDS. Dvacetileté dívky jsou už považovány za staré… Takže, pedofilově všech nemuslimských zemí, těšte se, až podle alžírského prezidenta Boumediema zaplaví Evropu dělohy muslimských žen a jejich děti, zvítězíte!

“Ve Francii se doporučuje učitelům, aby v osnovách vynechali autory urážející muslimskou víru, včetně Voltaira a Diderota, a podobný osud čeká Darwina. V mnoha třídách se raději neučí o holocaustu, neboť to uráží muslimské city. Součástí britského právního systému se nedávno staly muslimské soudy, pracující podle práva šaríja. Ve Francii najdete čtvrti, kam se nedoporučuje vstup ženám bez šátků na hlavách. Minulý týden mladí muslimové v Bruselu ubili skoro k smrti chlapíka, který pil na ulici o Ramadánu…” řekl Wilders. Na závěr jen smutně připomíná, že nastala doba učit se od Churchilla a připomenout si jeho slova z roku 1942:

„Nikdy neustupujte, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, v maličkostech ani velkých věcech, o kus ani o kousek, ledaže byste ustoupili cti a dobrému mravu. Nikdy neustupujte před nátlakem, nikdy se nepoddejte zdánlivě zdrcující převaze nepřítele.“

Proces s Wildersem přitahoval pozornost veřejnosti v tradičně liberální nizozemské společnosti nejen kvůli Wildersovu srovnání islámu s nacismem, ale i kvůli trvalému růstu vlivu jeho Strany pro svobodu (PVV), upozorňuje agentura Reuters. PVV je už třetí nejsilnější formací v zemi a podporuje menšinovou vládu křesťanských demokratů a liberálů výměnou za vládní kroky proti přistěhovalectví. Má 24 mandátů ve 150členném parlamentu.

..."Bylo mi přikázáno bojovat s celým lidstvem, dokud všichni neprohlásí, „není boha kromě Alláha“, řekl Mohammed ve své poslední řeči. Korán totéž přikazuje v Súře 8:39: "Bojujte tedy proti nim, aby už nebylo pokušení k odpadlictví a aby všechno náboženství bylo jen Alláhovo." V roce 1954 psal profesor Bernard Lewis v eseji „Komunismus a islám“ o „totalitarismu islámské politické tradice“. Napsal, že „tradiční islámské dělení světa na Dům míru a Dům války má paralelu v komunistickém náhledu na rozdělení a uspořádání světa. Agresivní fanatismus věřících je zcela totožný.“

Wilders: „V projevu, který jsem měl v New Yorku 11. září na místě, kde stávala Dvojčata, jsem zdůraznil, že musíme skoncovat s hrou na „provinilý Západ, provinilou Ameriku. Uráží nás, když jsme obviňováni a říkají nám, že si zasloužíme, jak se k nám chovají. Nezasloužíme si stát se cizinci ve vlastních zemích. Takové urážky si nesmíme nechat líbit…“

Geert Wilders je tedy zproštěn obžaloby. Komentoval to stručně: "Není to jen mé osobní vítězství, je to velké vítězství svobody vyjadřování. Dokud budu žít, budu se svobodně vyjadřovat. Znamená to, že kritizovat islám je legální."

PS: Připomínka pro některé blogery; Amsterdam je hlavní město Nizozemska, tedy ani ne Nizozemí, natož pak Holandska, které je pouze jeho malou součástí.

 

Čtěte také:

Geert Wilders ze Strany svobody: Korán je jako Mein Kampf

„Fitna“ znamená „rozvrat“ aneb extrémista Wilders?

Geert Wilders: Prorok Mohamed se choval jako prase

NIZOZEMSKO: Wilders a politická korektnost

Hrdina Wilders, kabrňák Oberfalzer a zbabělec Přemek Sobotka

Senátor ODS Obefalzer: Wilders není extremista

Soudíte Geerta Wilderse? Chci být tedy souzen také! Islám je zcela srovnatelný s fašismem a Mein Kampf

2814 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Video: Kořeny rusofobie v USAImigranti ve Francii ubili řidiče MHD(Multi)kulturní vložka: Azylant v Německu znásilnil 83-letouOslavný projev europoslankyně hnutí ANO Charanzové na adresu nové německé vůdkyně EU říšeDnešní Západ je jako kdysi SSSR. Věda se musí podřídit ideologickým dogmatům a falšuje se

ePortal.cz

Turečtí Šedí vlci ve vídeňských ulicíchSluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

euPortal.cz

Nenávist, lži a manipulativní desinformace.Tak se mainstremoví aktivisté snaží zničit alternativní zpravodajské webyPápež František vyzýva Katolíkov, aby neinvestovali do firiem, ktoré podporujú potraty

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Koněvobijci a churchillobijci vyvolávají dojem fašistů. Na které straně stály za okupace a protektorátu rodiny pana Hřiba, Koláře a Novotného?Evropská komise vypracovala další dokument, jenž počítá s rozmísťováním migrantů do členských zemí, které bude možno provádět i bez jejich souhlasu. Solidaritu si v EU prostě rozvracet nedáme

ParlamentniListy.cz

Praha? Prague Pride slaví, Churchill trpí. Motají se v tom někteří velvyslanci. Návrat k normálu již nebude možný, bojí se Milan ŠarapatkaNevylučuji, nepotvrzuji. Miroslava Němcová ještě neví, zda chce nahradit Zemana
Články autora
Průzkum
Je přijímání imigrantů z Blízkého východu importem terorizmu? Prezident Trump upozornil, že přijímání imigrantů z Blízkého východu je importem terorizmu. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď