"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Francouzský Rushdie

Autor: Karel Orlík | Publikováno: 10.12.2006 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

Francouzský Rushdie

„Korán je kniha neslýchaného násilí a Mohamed mistr nenávisti, loupežník, židovrah a polygamista“, napsal profesor filosofie Robert Redeker (52) z Toulouse.

Ve vztahu k Janu Pavlu II. psal o „divadelním papežství“, ale tentokrát zamířil na zaminované pole. Když byl autorův článek otištěn v deníku Le Figaro, byl oheň na střeše. Významný egyptský imám Júsuf al-Karadáví (80) nazval Redekera „momentálně hlavním nepřítelem islámu“.

Den na to obdržel 2.000 e-mailů, většinou s hrozbou smrtí. Školské odbory se profesora nezastaly, přestože se jinde chovají hrdinně, zejména když jde o křesťanství.

„Mám každý článek předkládat ke schválení kmánovi?“, ptal se šéfredaktor týdeníku Le Point Franz-Olivier Gisbert. Zastání nalezl profesor také u Antoine de Gaudemara v listu Libération, který prohlásil, že „svoboda projevu je nedělitelná“.

Již v loni narazila mladá redaktorka Caroline Fourestová z týdeníku Charlie Hebdo, když sbírala podpisy pod petici, v níž označila radikální islamismus za novodobý „totalitarismus“. Musela se přestěhovat a dostala policejní ochranu.

„Dříve jsme měli aféru Rushdie jednou za deset let,“ říká sama, „pak jednou za tři roky a dnes téměř každý měsíc. Dnes vyhlašuje fatwu přes internet kdejaká obskurní osoba. A najde se řada cvoků, kteří se ji pokusit naplnit.“

Knihy o islámu jsou přitom v obchodech bestsellery. Islámští radikálové chtějí vyvolat strach a navodit tím autocenzuru.

„Radikální islamisté dosáhli malého vítězství, protože nemohu chodit do zaměstnání, normálně se pohybovat, nakupovat, spát doma…. Musím se skrývat jako krysa“, říká Redeker.

(zkráceno z Týden č. 43, Ilja Kuneš, ko – ještě nám budou dál někteří naši intelektuálové věšet bulíky na nos, že je islám mírumilovné náboženství?)

Nepřátelé Iráku

V Iráku řádí šiítská revoluce. Bagdád je nejkrvavější místo na světě a denně tam umírají desítky lidí. V celé zemi pak každý den nejméně 110 lidí. Bagdádský hřbitov je přeplněný a pohřbívá se už mezi hroby.

Množí se únosy lidí za účelem výkupného. Kdo nesežene 5-30 tisíc dolarů, zemře. Muslimové se zabíjejí mezi sebou. Ve hře jsou věroučné spory a ropa. Nepřátelství se nezastaví ani před mešitou. V únoru vyletěla do vzduchu mešita v sunnitské Samaře.

Sunnité dnes požadují více amerických vojáků na svou obranu. V červenci byl v Bagdádu na ulici zastřelen bandity každý, kdo měl sunnitské jméno. Američané dál věří, že se jim podaří šiítsko-sunnitskou válku zastavit.

Iráku tak hrozí občanská válka, podobná té v Libanonu, s tím rozdílem, že se vraždí muslimové mezi sebou. K 17. srpnu 2006 tam padlo okolo 45.00 civilistů, až 64000 iráckých vojáků, 115 spojeneckých, 115 britských a 2.601 amerických vojáků.

(zkráceno z Týden č. 34, ko)

Návrh Arlene Peckové

„Další útoky arabských teroristů na izraelské území by neměla doprovázet propouštění teroristů z věznic, ale odejmutí 10% vyklizeného území Gazy. Za každé další ostřelování dalších 10% území odejmout a anektovat navždy Izraelem. To je můj návrh.“

(Arlene Pecková je mezinárodně respektována žurnalistka z Kalifornie a častý host v TV, kde má svůj pořád: „WOW! It´s Arlene Peck“)

Malé srovnání

Nikdy se neexistovala doba, kdy se cokoli dávalo zdarma. Když čtu zprávy o zabavených zbraních pro palestinské Araby, napadá mne otázka: kdo to platil? Účel je jasný.

Po prohrané první arabsko-židovské válce v roce 1948-49 „živí Araby“ OSN. Arabští kluci se tak mohou v klidu věnovat svému programu: znepříjemňovat život svým židovským sousedům. Zpočátku házeli kameny, dnes odpalují rakety. Jestliže nejsou schopni se během téměř šedesáti let sami uživit, napadá mne otázka další: kam jdou ty miliardy dolarů, které už ti kluci arabští inkasovali za ta léta? Nenakupují za ně zbraně proti Izraeli? V případě kladné odpovědi by to znamenalo, že jejich vraždění obyvatel Izraele se „platí z americké a evropské pomoci“. Nebylo by to nic nového pod sluncem.

1) Perskému králi Achašverovi (zřejmě Xerxovi) nabídl aristokrat Hamán 10.000 talentů stříbra za právo povraždit všechny Židy v perském království. Svou nabídku odůvodňoval slovy, že „král nemá žádný zisk z toho, že Židy trpí“.

2) Možná si od Hamána z 5. století př.n.l.vzali poučení králové v Čechách, kteří si nechali dobře zaplatit za ochranu Židů.

3) Raritou byl Slovenský stát, který naopak platil nacistům 500 říšských marek za každého deportovaného Žida.

4) 35.000 milionů švýcarských franků ročně dostávají palestinští Arabové od Švýcarska (Tachles č. 46)

5) Ve francouzských sdělovacích prostředcích bylo po pádu Saddáma Husajna zveřejněno několik případů vysoce postavených (francouzských) činitelů, kteří od tohoto režimu přijali značné částky, aby hájili jeho zájmy (Martin Janeček, 23.11.2006, Eurabia.cz)

(ko, 9.12.06)

3232 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Uprchlíci již obohacují Německo. V Hessensku již oženili a vdali 125 děti ...Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou dětiBičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Václav Havel omilostnil v roce 1990 pedofilního vraha Jaroslava Oplíštila a ten poté odnesl z nemocnice Na Bulovce sedmiměsíční holčičku Barborku, kterou pedofilně zneužil a zavraždil. Nyní je na svoboděŘízená invaze pokračuje: Už nejde o Syřany, stěhuje se sem Afrika. Elity chtějí sebevraždu Evropy. Nový mechanismus přerozdělování

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana„Západ se bál našich výrobků.“ Herec, kterému budou nadávat, o 30 letech po sametu. A o jiných hercích
Články autora
Průzkum
Volte s Němci! V Německu začínají 1. září volby do zemských parlamentů-sněmů. Obávaným looserem je merkelovská CDU a favoritem protiimigrační AfD. Koho byste volili Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď