"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Muslimové chystají kampaň proti odpůrci mešit

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 16.6.2011 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Valentin Kusák muslimům leží v žaludku. Není divu. Stal se známou osobností českého protiislamizačního hnutí. Muslimové proto chystají protiúder. Kusáka by rádi zdiskreditovali tvrzením, že je schizofrenik.


Pointa příběhu je, že Kusák schizofrenik skutečně je, jak sám přiznává. Několik lidí to o něm ví, a třebaže to nevykládá všem na potkání, nijak se tím netají.

„V ČR se na nemoc tohoto charakteru dívají lidé spíše podezřívavě. Na Západě, kde má každý ´tři psychology´, je to obyčejné onemocnění. Ošetřující lékař mi říká - ´chtělo by to, aby návštěva u mne byla chápána stejně jako návštěva u ortopeda´," řekl Kusák pro Prvnizpravy.cz.

ČTĚTE VÍCE o odpůrci mešity v Hradci Králové


Psychická nemoc nijak neumenšuje to, čeho Kusák dosud dosáhl a jak statečně si ve věci protiislamizačního hnutí počíná. Stal se hlavním mluvčím odporu proti plánované mešitě v Hradci Králové, založil několik občanských sdružení, iniciativ, webových stránek a angažuje se v odporu vůči mešitám i v dalších českých a moravských městech, kde je tato otázka aktuální (Teplice, Brno). V Hradci Králové uspořádal už dvě hojně navštívené besedy, do kterých se zapojily veřejně známé osobnosti i přední místní politici.

Je zván do médií a podařilo se mu tak islámskou otázku v ČR dostat zase do popředí, jako se to před časem podařilo překladatelce Olze Ryantové s peticí proti uznání muslimské obce ministerstvem kultury či režiséru Jiřímu Ovečkovi v případě zásadního dokumentu ´Já, muslim´, který běžel na ČT.

Pokud toto vše Kusák zvládl navzdory svému handicapu, kvůli kterému pobírá invalidní důchod, je to důvod k o to většímu smeknutí pomyslného klobouku.

A co na to čeští muslimové? Není jasné odkud, ale informaci o Kusákově zdravotním stavu se dozvěděli a chystají se ji proti němu zneužít. Rádi by české protiislamizační hnutí zdiskreditovali zprávou o tom, že jeden z jeho představitelů je "blázen".

To se jim ale nemůže podařit. Předně české protiislamizační hnutí nestojí na Kusákovi (jakkoli toho mnoho vykonal - ono totiž nestojí na žádné konkrétní osobě), jednak v lidech přirozeně sídlící strach z islámského nebezpečí nestojí a nepadá s tím, zda Valentin Kusák pobírá invalidní důchod z toho či onoho důvodu a konečně, moment překvapení, kterého chtěli muslimové využít, je - tímto článkem - pryč.

Valentin Kusák se zkrátka rozhodl o svém handicapu promluvit, protože se k němu dostala informace, že se muslimové budou snažit věc použít proti němu. Kusák přitom má často podrobné a přesné informace, takže není důvod si myslet, že by si vymýšlel.

Navíc se přesně tytéž informace o chystaném útoku na Kusáka donesly i autorovi tohoto článku, který kdysi spoluzakládal protiislamistický server Eurabia.cz a problematikou se proto zabývá a dosud má na protiislamizační scéně své kontakty. Tyto informace potvrzují přesně Kusákovo tvrzení o chystané diskreditační kampani.

"Muslimové vyšťourali tuhle informaci a plánují to využít. Podporují ho v médiích, aby v očích veřejnosti reprezentoval všechny ´islamofoby´ a pak ho zkompromitují. Je možné, že budou mít v ruce i papíry, na základě kterých dostal invalidní důchod," prozradil redaktorovi serveru Prvnizpravy.cz zdroj, který nechtěl být jmenován a potvrdil tak to, o čem mluví i Kusák sám. Muslimové prý čekají na vhodný okamžik, kdy s informací vyrukovat.

Protože jsme kdysi s panem Kusákem už dělali rozhovor a natáčeli i jím pořádanou debatu o mešitě v Hradci Králové, zůstáváme v kontaktu a proto jsme si mohli informace vzájemně potvrdit.

Výsledkem je tento článek, který má poukázat na chystanou diskreditaci Kusáka ze strany muslimů, i když po jeho zveřejnění je možné, že muslimská komunita od podobného útoku spíše ustoupí. Nebude totiž chtít riskovat ostudu z toho, že chtěla zneužít důvěrné informace o zdravotním stavu proti svému ideovému nepříteli.

A Kusák? Neriskuje tím, že informaci o své diagnóze zveřejnil? Neuškodí sám sobě? Snaha zabránit stavbě mešity je pro něj přednější, než všemožné pomluvy, které o něm mohou být šířeny. A i kdyby muslimové od své diskreditační kampaně nakonec ustoupili a Kusák tak svůj zdravotní stav odkryl na první pohled zbytečně, zbytečné to nebylo. Alespoň je vidět, co všechno jsou určité skupiny schopné využít v rámci mediálního boje.

Kusák se navíc může úspěšně bránit, v případném sporu by bylo právo na jeho straně. Odvolává se také na Národní plán pro vytváření rovných příležitostí pro zdravotně postižené. "Státy, které jsou smluvní stranou této úmluvy, uznávají rovné právo všech osob se zdravotním postižením žít v rámci společenství, s možnostmi volby na rovnoprávném základě s ostatními (...) a udržet si co nejvyšší  úroveň samostatnosti, uplatnit v plné míře tělesné, duševní, sociální a profesní schopnosti a dosáhnout plného začlenění a zapojení do všech aspektů života společnosti," cituje Kusák z dokumentu. "A já si žiju spokojeně, zajímá mne umění a rád si dám občas i doutník" dodává s úsměvem.

Zmiňovaný vládní dokument navíc výslovně hovoří i o zapojování osob se zdravotním postižením do politického a veřejného života, zdůrazňuje.

"Svým vystoupením chci ukázat, že každý se může – či dokonce musí -  ve společnosti realizovat a přispět aktivně k řešení bolavých a aktuálních otázek z celého spektra společenských otázek, které každodenní život přináší," říká ve vší vážnosti bojovník proti mešitám v Česku.

www.prvnizpravy.cz

4680 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Nechali byste se spíše očkovat vakcínou americkou nebo ruskou? Jakou proti-covidovou vakcínou byste se nechali očkovat?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď