"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Rovněž Finsko vyžaduje asimilaci imigrantů

Autor: -bj- | Publikováno: 3.6.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

To, že je státotvorně desintegrující a destruktivní dát v zemi vzniknout autonomním cizineckým celkům, dnes seznává prakticky každá západní země stižená masovou imigrací posledního desetiletí. Stále více je patrné, že jedinou možnou přistěhovaleckou politikou je postupná asimilace imigrantů s původním obyvatelstvem. Na pořadu dne v západní Evropě je tak zpřísňování cizinecké legislativy i tímto směrem.

Minulý měsíc byla schválena novela zákona o občanství ve Finsku. Pro získání občanství požaduje minimálně pět let nepřetržitého legálního pobytu v zemi, zejm. čistý trestní rejstřík a dobrou znalost jednoho z ústavních jazyků – švédštiny či finštiny. Novela je odůvodněna potřebou zkvalitnění společenské integrace a asimilace imigrantů.

zdroje:
http://www.helsinkitimes.fi/htimes/domestic-news/general/15509-amended-nationality-act-takes-effect-in-september.html
http://www.intermin.fi/suomi/kansalaisuuslaki
http://www.kauppalehti.fi/5/i/yritykset/lehdisto/hellink/tiedote.jsp?selected=kaikki&oid=20110501/13058649935970&industry=&=

3177 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď