"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

O čem si povídají slovenští muslimové s alžírskou al-Kájdou?

Autor: Jiří Novotný | Publikováno: 18.4.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Řada slovenských muslimů je v kontaktu s islamisty z různých teroristických skupin. Bezpečnostní služby se obávají, že někteří slovenští muslimové tak mohou skrytě podporovat teroristické útoky nebo jim napomáhat. Vyplývá to ze zprávy slovenského ministerstva vnitra.

"Národný akčný plán boja proti terorizmu na roky 2011 a 2014" je název čerstvě zveřejněného dokumentu slovenské vlády, který šokuje slovenskou veřejnost. Slovenské bezpečnostní služby v něm poprvé potvrzují napojení některých slovenských muslimů na islámské teroristické skupiny. Informaci přinesl včera slovenský zpravodajský server Topky.sk.

Bezpečnostní zpráva vypracovaná pro slovenskou vládu v rámci politické korektnosti píše, že slovenští muslimové jsou vesměs umírnění, nicméně pokračuje seznamem islámských teroristických organizací, které mají mezi slovenskými muslimy své kontakty. Alžírská odnož al-Kájdy s názvem GSPC, kurdští a čečenští islámští separatisté - to jsou některá jména teroristických skupin, v jejichž telefoních adresářích jsou kontakty slovenských muslimů. Čilá komunikace s teroristy běží nejen přes tradiční prostředky jako telefon, email, ale také chaty, blogy, ICQ, Skype a soukromé internetové domény.

Slovenské ministerstvo vnitra se obává, že někteří slovenští muslimové se aktivně mohou podílet na přípravě, materiálové a logistické podpoře teroristických útoků v Evropě. Pomocí fingovaných sňatků mohou islamistům napomáhat v získání občanství a tím i jejich volného pobytu po EU. Zpráva takéupozorňuje na občany EU, kteří absolvovali teroristický výcvik v táborech al-Kájdy v některém z islámských států. Slovensku prý zatím teroristický útok nehrozí. Pozornost islamistů se podle slovenských bezpečnostních expertů soustředí na Olympijské hry, které se budou konat v Rusku za tři roky - v roce 2014.

Obdobná zpráva o islámském extremismu v České republice není k dispozici. Je však ale pravděpodobné, že situace v Čechách a na Moravě bude obdobná. Na veřejnost totiž opakovaně prosakují zprávy a radikálních názorech, které někteří čeští muslimové zastávají. Prvním skandálem byla reportáž ČT natočená v roce 2004 skrytou kamerou v islámské modlitebně na Černém mostě, ve které islámský duchovní vychvaluje sebevražedné islámské teroristy a označuje je za hrdiny podobné Janu Palachovi. Záběry jsou dodnes dostupné na internetu v dokumentu s názvem "Já muslim". Že se situace za poslední roky nezměnila, potvrdil na podzim člen Rady Jihomoravského kraje David Macek, který v patnácté minutě pořadu ČT Kontexty (9.11.2010) naznačil, že s podporou sebevražedných teroristických akcí se umírnění muslimové netajili ani při jeho návštěvě brněnské mešity.

Brněnská mešita se znovu do novin dostala 7. března tohoto roku, kdy na veřejnost unikl záznam kázání předního českého propagátora islámu -konvertity Lukáše Větrovce z moravského Mikulova, na kterém v brněnské mešitě brojí proti demokracii a rovnoprávnosti žen. Na kázání propaguje džihád, zákaz styku žen s muži a středověké islámské právo šaría. Uvádí to exkluzivní reportáž zpravodajské agentury Mediafax.

Větrovec ale není v české muslimské komunitě výjimkou. V českých mešitách káže islámský duchovní, který schvaluje teroristické atentáty. Jde o Palestince Samera Shehadeha, který se podle serveru První zprávy nedávno vrátil z islámských studií v Saudské Arábii, kde se praktikuje extremistická forma islámu tzv. vahábismus, který přisuzuje ženám podřadné postavení ve společnosti, zakazuje ženám volit, řídit auto, vycházet z domu bez manželova svolení a naopak ženám přikazuje povinnost zahalovat se. V Saudské Arábii je také poraktikováno islámské právo šaría, na základě kterého jsou znásilněné ženy za trest bičovány na veřejnosti. Saudská Arábie je rovněž známa jako sponzor islámského extremismu ve světě.

Čeští muslimové měli možnost si poslechnout například Shehadehovoo kázání s názvem "Blízkost soudného dne". Server Parlamentní listy přetiskl 30.3.2011 zápis přednášky, na kterém Shehadeh nadřazuje korán nad české zákony, server doslova cituje jeho prohlášení, že ten kdo následuje jiný zákon než islám, je nevděčník a odpadlík od víry, (za odpadnutí od islámu hrozí smrt). Za jediný pramen práva prohlašuje korán  a sunnu. K tomu je vhodné poznamenat, že korán je zdrojem muslimských norem jako je zahalování žen, bití žen, zabíjení nevěřících a sňatků s nezletilými dívkami(65:4), zatímco sunna, která je inspirována činy zakladatele islámu Mohameda, ustanovuje podřadnost nemuslimů a nařizuje tresty jako jsou kamenování, bičování, apod.

České tajné služby se navenek příliš nevyjadřují a nezbývá než doufat, že to ticho není projevem nečinnosti, ale naopak profesionality. Veřejně vystoupila česká BIS proti islámskému extremismu ve "Výroční zprávě Bezpečnostní Informační Služby 2003", kde zmiňuje pokus majitele pražské mešity registrovat v česku nevládní společnost TWRA (Third World Relief Agency), která se deklaruje jako humanitární organizace, ale je závažně podezřelá z financování terorismu. Provozovatel pražské mešity Mohammed Abbas, kterého měli diváci možnost vidět například loni v listopadu ve výše zmiňovaném pořadu České televize s názvem kontexty (kde byl představen jako "súdánský podnikatel a muslim), tvrdil českým orgánům, že TWRA je humanitární organizace, která shání finance pro nebohé chudé. BIS ale prokázala, že súdánská TWRA je napojena na al-Kájdu a podle zpravodajských služeb je jejím cílem zajišťovat finance na nákup zbraní, zejména bosenským muslimům. To potvrdila i razie bezpečnostních složek ve vídeňské pobočce TWRA.

http://jirinovotny.blog.iDNES.cz

3871 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Anglosaské USA končí. Budou vám chybět? S nástupem Bidenovy multikulturní nomenklatury zřejmě končí USA anglosaského ražení a žido-křesťanských kulturních východisek. Bude vám dosavadní anglosaská Amerika chybět?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď