"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Debata Eurabia.cz pokračuje: Odsun, nebo deislamizace?

Autor: Viktor Svoboda | Publikováno: 15.4.2011 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

S velkým zájmem jsem si přečetl článek Adama Bartoše Pojďme se vážně bavit o odsunu muslimů z Evropy. Jako jeden z těch již neaktivních přispěvatelů Eurábie a bývalý šéfredaktor Pravdy o islámu bych rád přispěl další perspektivou. Důvodem tohoto dočasného návratu k tématu je rozdělení stoupenců řešení problému islamizace Evropy v diskusi pod článkem na dvě skupiny, z nichž první, které označím za idealisty, tvrdí, že problém lze vyřešit pouhým "odislamizováním" imigrantů, zatímco ti druzí, realisté, podporují ideu odsunu. Můj příspěvek je možná ještě kontroverznější než ten Adamův, protože je o otázkách rasy a inteligence.

Anonymní statistik píšící pod jménem La Griffe du Lion přišel v roce 2002 s teorií "chytré části" společnosti, která ukazuje, že HDP zemí, a tedy i životní úroveň, je velmi přímým způsobem závislá na průměrném IQ společnosti. Jeho vysvětlení říká, že za většinu ekonomické aktivity v zemi je odpovědná pouze ta část lidí, která přesáhne určitou hranici IQ (konkrétně 108 bodů), a ti ostatní se pouze vezou na jejich aktivitě. Velikost "chytré části" je přímo závislá na průměrném IQ obyvatelstva a teorie předpovídá, že černí Afričané nejsou jako celek dost inteligentní na to, aby se jejich země odpíchly od ekonomického dna, že Arabové jsou schopni jen velmi slabého pokroku, že latinsko-americké země jsou schopny vývoje, byť pomalejšího, a že běloši, východoasiaté a některé latinsko-americké země jsou schopni normálního ekonomického vývoje, který pozorujeme v Evropě.

Hans Rosling sestavil databázi Gapminder, která obsahuje statistické údaje o všech zemích pocházející z oficiálních statistik OSN a národních statistických úřadů. Tento odkaz zachycuje stav v roce 1960, kdy se začala psát éra africké nezávislosti. Stisknutím tlačítka "Play" můžete sledovat vývoj v období 1960-dnešek. Realita se pozoruhodně shoduje s teorií. Africké země nevykázaly prakticky žádný vývoj. Arabské země, které nevlastní ropu, vykázaly jen velmi malý vývoj, oproti zbytku světa zanedbatelný. Zbytek světa se vyvíjel směrem k rostoucí ekonomické prosperitě.

Rozdíly mezi rasami nám ale nejsou v naší zemi neznámé. Průměrné IQ Čechů je 97 bodů, zatímco průměrné IQ Cikánů je 80 bodů. Důsledky tohoto rozdílu jsou, myslím, každému dostatečně známy. Ani univerzální přístup k povinnému vzdělání zdarma ho nedokázal překonat. Studie marockých imigrantů v Holandsku ukázala, že imigrace do inteligentnější společnosti vedla k malému zvýšení IQ mezi první a druhou generací imigrantů (kulturní složka IQ), ale již k žádnému zvýšení mezi druhou a třetí generací (genetická složka IQ). Studie jednobuněčných dvojčat také ukazují, že inteligence je převážně genetická a dědičná, bez ohledu na to, co tvrdí politicky korektní propagandisté.

Pro úplnost přidám další čísla relevantní pro některé evropské země: Britové (100) - Pákistánci (84), Francouzi (98) - Afričané (různé, mezi 70-85), Holanďané (102) - Marokánci (85).

La Griffe ukazuje v jiném ze svých textů, že import imigrantů ze zemí třetího světa mění danou zemi v třetí svět. Efekt je zpočátku malý, a dokonce ani 10-20 % imigrantů nezpůsobí zásadní úpadek v ekonomické produktivitě země. Nicméně jsou tu i další faktory. Nižší inteligence vede k dramaticky vyšší kriminalitě. Vede také k vyšší porodnosti, takže problém díky dědičnosti inteligence živí sám sebe. Školství se musí přizpůsobit nižší průměrné inteligenci obyvatelstva a snížit laťku pro každého. Odlišné skupiny obyvatelstva se segregují a soudržnost společnosti se rozpadá. A tak dále.

A to je důvod, proč nazývám stoupence "deislamizace" imigrantů idealisty, a stoupence odsunu realisty. Islám je sám o sobě problémem, ale do značné míry až tím druhotným. Hloupí lidé věří hloupým ideologiím, inteligentní lidé inteligentním, nebo se dokonce řídí vlastním rozumem. Deislamizace imigrantů by odstranila pouze jeden problém, problémy způsobené importem masivní "hloupé části" by zůstaly i nadále.

Zdroje údajů o IQ národů:

The Smart Fraction Theory of IQ and the Wealth of Nations, La Griffe du Lion, http://www.lagriffedulion.f2s.com/sft.htm

IQ and the Wealth of Nations, Richard Lynn,
http://en.wikipedia.org/wiki/IQ_and_the_Wealth_of_Nations

IQ and Global Inequality, Richard Lynn,
http://en.wikipedia.org/wiki/IQ_and_Global_Inequality

4595 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď