"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Oberfalzer založil spolek na obranu svobody slova

Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 14.4.2011 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Mezinárodní společnost pro svobodu tisku (International Free Press Society, IFPS) má od 6. dubna 2011 českou pobočku. Na jejím vzniku se podílel senátor ODS Jiří Oberfalzer a spisovatel Benjamin Kuras.

IFPS vznikla 1. ledna 2009 jako mezinárodní rozšíření tehdy již čtyři roky existující dánské Free Press Society. Působí dnes v 16 zemích – vedle většiny západoevropských také USA, Kanada a Austrálie.

Jejím programem je upozorňovat veřejnost na sílící omezování svobody projevu prostřednictvím politicky, ekonomicky či nábožensky motivovaných útoků či hrozeb, vnucené autocenzury, orwellovského „eurospeaku“, umlčovacích zákonů a soudních výnosů vycházejících z dogmatismu politické korektnosti.

Svobodu projevu vnímá jako jeden ze základních prvků a obranných prostředků západní civilizace a bere si za úkol oživit vědomí zvláštního strategického významu Západu jako bašty svobody projevu, bez jejíž obrany by svoboda zanikla na celém světě, a informovat o jejím ohrožení zvenčí i zevnitř.

Jejími mezinárodními členy a poradci jsou mimo jiné spisovatelé a novináři Diana West, Bat Ye´or, Ibn Warraq, Daniel Pipes, Roger Scruton, Robert Spencer a Mark Steyn, politici Geert Wilders a Allen West.

První předsedkyní české pobočky je mezinárodní právnička Michaela Jorgensen, dalšími zakládajícími členy jsou senátor Jiří Oberfalzer, TV dokumentarista Ivan Biel a publicisté Roman Joch, Benjamin Kuras a Alexander Tomský.

IFPS je hodně spojena se jménem Geerta Wilderse, na jehož obranu vystupuje. Právě senátor Oberfalzer ve spolupráci s protiislámsky zaměřeným serverem Eurabia.cz hodlal Wilderse pozvat do Senátu ČR. Z návštěvy ale sešlo kvůli odmítavé reakci vedení Senátu.

www.prvnizpravy.cz

 

1945 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Schwarzenberg: "Řveme, jako by nám uprchlíci řezali krky!"Erdogan: Macron chce zastrašit muslimy!!Rakousko chce proti imigrantům nasadit dronyProč americká vláda chrání saudskoarabskou rozvědku, když vyšetřovatele potvrdili její odpovědnost za 11 září?Španělsko, Itálie, Malta, Německo a Maďarsko odmítli sankce namířené proti Turecku

ePortal.cz

Pokud diskreditace kohokoli, kdo bezvýhradně nesouhlasí s rozhodnutími Prymuly, Hamáčka či Babiše, měla být cílem celé policejní akce, pak se nelze vyhnout spekulacím o vyprovokování střetů policiíMylná tolerance obřích dluhů

euPortal.cz

25 procent autorů vyžadovaných při zkouškách z literatury by mělo být černých, požadují v BritániiPutin označil rozhodnutí kancléřky Angely Merkel přijmout do Německa více než milion uprchlíků převážně z válkou rozervané Sýrie za „kardinální chybu“

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili SvobodníŠok. Ředitel ČT Dvořák lapal po dechu. Fridrichová se Šarapatkou ho obešli
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď