"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Oberfalzer založil spolek na obranu svobody slova

Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 14.4.2011 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Mezinárodní společnost pro svobodu tisku (International Free Press Society, IFPS) má od 6. dubna 2011 českou pobočku. Na jejím vzniku se podílel senátor ODS Jiří Oberfalzer a spisovatel Benjamin Kuras.

IFPS vznikla 1. ledna 2009 jako mezinárodní rozšíření tehdy již čtyři roky existující dánské Free Press Society. Působí dnes v 16 zemích – vedle většiny západoevropských také USA, Kanada a Austrálie.

Jejím programem je upozorňovat veřejnost na sílící omezování svobody projevu prostřednictvím politicky, ekonomicky či nábožensky motivovaných útoků či hrozeb, vnucené autocenzury, orwellovského „eurospeaku“, umlčovacích zákonů a soudních výnosů vycházejících z dogmatismu politické korektnosti.

Svobodu projevu vnímá jako jeden ze základních prvků a obranných prostředků západní civilizace a bere si za úkol oživit vědomí zvláštního strategického významu Západu jako bašty svobody projevu, bez jejíž obrany by svoboda zanikla na celém světě, a informovat o jejím ohrožení zvenčí i zevnitř.

Jejími mezinárodními členy a poradci jsou mimo jiné spisovatelé a novináři Diana West, Bat Ye´or, Ibn Warraq, Daniel Pipes, Roger Scruton, Robert Spencer a Mark Steyn, politici Geert Wilders a Allen West.

První předsedkyní české pobočky je mezinárodní právnička Michaela Jorgensen, dalšími zakládajícími členy jsou senátor Jiří Oberfalzer, TV dokumentarista Ivan Biel a publicisté Roman Joch, Benjamin Kuras a Alexander Tomský.

IFPS je hodně spojena se jménem Geerta Wilderse, na jehož obranu vystupuje. Právě senátor Oberfalzer ve spolupráci s protiislámsky zaměřeným serverem Eurabia.cz hodlal Wilderse pozvat do Senátu ČR. Z návštěvy ale sešlo kvůli odmítavé reakci vedení Senátu.

www.prvnizpravy.cz

 

2102 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď