"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Židé “zlobí” Hitlerovy pohrobky

Autor: Karel Orlík | Publikováno: 22.11.2006 | Rubrika: Blízký východ
Ilustrace

Židé “zlobí” Hitlerovy pohrobky

Eurábie se zase vyznamenala. Odsoudila izraelskou sebeobranu jako nepřiměřené užití síly. Místo aby uklidili trosky domů a důstojně pohřbili své mrtvé po dopadu raket, tak se ti Židé brání. To je v očích evropských notorických antisemitů přílišná troufalost. Rádi by se dočkali opakování situace, kdy šli bezbranní Židé „spořádaně a odevzdaně“ na smrt.

Evropský parlament oprášil Arafatův požadavek na vyslání mezinárodních sil do nepokojné oblasti.

Tyto „síly“ umožnily egyptskému Násirovi připravit se na poslední, vyhlazovací úder proti Izraeli v roce 1967 a pokojně vyklidily pole. Tytéž „síly“ pokojně přihlížely, jak islámští teroristé z Hisb´alláhu přeměnily libanonský jih v podzemní betonové království teroristů. Po takové „spolupráci“ volá levičák Zapatero a pravděpodobně najde kladnou odezvu. „Síly“ nemají zastavit ostřelování arabskými teroristy suverénní stát Izrael, nýbrž donutit Izrael, aby „se přestal bránit a nezlobil“.

Eurábie rovněž odsoudila bojkot. Avšak ne ten britský a irský, směřující k bojkotu izraelských univerzit. To ne, takový bojkot není Eurábii proti srsti. Vadí jim izraelský bojkot teroristické Gazy. To nehodlají trpět. Teroristé přece musí mít ke své činnosti ty nejlepší podmínky. Poslanci Eurábie také odsoudili Spojené státy za to, že vetovaly rezoluci Rady bezpečnosti proti Izraeli. To evropští antisemité nehodlají trpět.

A to všechno se děje v době, kdy už i dlouholetý zastánce jednání v Oslo a vyklizení Gazy, bývalý ministr obrany Benjamin Eliezer, volá po razantní odpovědi Izraele na teroristické ostřelování jeho území.

„Už je toho dost! Ostřelování musíme zastavit! Jsem unaven pohřbíváním dětí a návštěvami v nemocnicích“, prohlásil brigádní generál Eliezer.

Podle Eliezera by stačilo armádě dvě hodiny komplexní operace na to, aby zjednala pořádek. Izraelští civilisté ve Sderotu nesmí žít ve strachu. Eliezer dále tvrdí, že na palestinské straně není s kým jednat. Připomenul postoj egyptského prezidenta Mubaraka, který prohlásil, že by „nestrpěl ostřelování civilistů raketami“.

Eliezer patří ke stále rostoucí skupině volající po odstoupení šéfa generálního štábu Halutze.

Karel Orlík, 18.11.2006

Po skončení války s Hisb´allahem:

„Toto vítězství bylo slíbeno již v Koránu: strana Alláhova musí zvítězit. Chci říci Bushovi a Olmertovi, že by si měli vzít poučení z této ostudné porážky. Chtějí-li zaútočit na Írán, pak si musí uvědomit, že už rakety Hisb´allahu s doletem 70 km proměnily Izrael v zemi duchů. Naše rakety budou mít dolet přes 2000 km a mohou zasáhnout Tel Aviv. Proto doufám, že tato lekce stačila. Zahrávat si s islámem je jako zahrávat si s ocasem lva.“

(Ahmad Chatami, íránský duchovní, ve vysílání Iranian News Channel, 15. 8. 2006, Dispatch from Jerusalem, 9-10/06)

Vzdělání a islám

„Hudba vede k ďábelskému chování“, usoudil šejk Mohamed Abdirahman, předseda islámského soudního dvora v somálském Jowahru a uzavřel tam jedinou rozhlasovou stanici. Poněvadž je mnoho Somálců negramotných, je pro ně rozhlas důležitým informačním zdrojem. Aby mohl rozhlas znovu vysílat, musel šéfredaktor Said Hagaa Ahmed uzavřít dohodu:

„Budeme vysílat kromě zpráv ještě čtení z koránu a lekce o islámu.“ Islamisté převzali moc v hlavním městě Mogadišo letos v červnu.

(Mitternachtsruf, 11/06) .

Neuvěřitelné, leč pravdivé

Po skončení libanonské války vycházejí na světlo stále nové skutečnosti. Za Hisb´alláhem stál Írán a ruská tajná služba.

Válka v Libanonu nebyla proti gerilovým bojovníkům, ale proti dobře vyzbrojené pravidelné armádě, což prokázaly její technologie zpravodajské služby. Z nových zjištění vstávaly izraelským expertům vlasy na hlavě.

Hisb´alláh významně čerpal ze zpráv stanice zpravodajské služby na syrské vysočině, instalované Ruskem a obsluhované ruskými a syrskými agenty. Teroristé tak mohli využívat informace z odposlechů, pořízené Syřany a Íránci zařízeními za miliony dolarů. Od těch odposlechů si zúčastněné strany slibovaly nejen zpravodajské informace o Izraeli, ale také o Egyptu, Turecku a Saúdské Arábii.

Díky syrské dohodě s Ruskem a Íránem o odposleších izraelských mobilních telefonů a přečtených textových zprávách, předávaných satelitem teroristům, měli tito přehled o pohybech izraelských oddílů a armádních rozhodnutích.

Z jednoho odposlechu izraelského novináře o pobytu vysoce postavených politiků na severu Izraele byla poslána zpráva Hisb´allhu, který reagoval masivním ostřelováním kaťušemi území severního Izraele.

3228 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď