"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Švédský parlament: Vášnivá rozprava o imigraci

Autor: -bj- | Publikováno: 2.4.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Politický chleba se v západní Evropě – chtě nechtě – láme na přístupu k imigraci, a to potažmo samozřejmě hlavně islámské. Ta je totiž tak diametrálně rozdílná od Evropské kultury, že ji společensky i politicky „obohacuje“ nejvíc´. Občané-voliči i politici dnes vyměřují i vymezují pravo a levo politického prostoru novou kategorií – imigrací.

Imigrace určuje politické klima i konstelaci rovněž ve Švédsku. Hlavní počin, který vládnoucí strany minulý měsíc učinily, je dohoda strany Zelených a vládní koaliční aliance na „regulované“ imigrační politice, resp. jejím dalším uvolnění. A to neskrývaně jako výraz distancování se od vzmáhajícího se parlamentního nováčka – protiimgrantských Švédských demokratů.

Není divu, že Švédští demokraté iniciovali tento týden v parlamentu diskuzi právě na téma rozvolňované imigrační politiky. S tím jak se kritický postoj vůči imigraci stává stále více mainstreamovým, uchylují se levicové strany ještě k levicovějším a krajnějším postojům. Určujícímu politickému tématu dnešních dnů – imigraci – tak nasazují arcilevicovou korunu. Podle Zelených a vládnoucí levicové koalice, by se tak Švédsko mělo imigrantům ještě více otevřít, stejně tak by se měli činit i ostatní země EU – zvláště ty, „které v imigrační politice dělají málo“, ilegální imigranti by se již neměli nazývat „ilegály“, ale papperlösa, tj. občané bez dokladů, měli by mít zpřístupněnu lékařskou péči a možnost přístupu na trh práce. Levicová vládnoucí koaliční Aliance se tak chce distancovat od pravicového vývoje jako tomu je v Dánsku, který je dnes samozřejmě hlavně protiimigračním. V Dánsku ostatně voliči levicové strany za benevolentní přístup k imigraci patřičně potrestali.

Švédští demokraté, zejm. ústy svého lídra Jimmie Akessona v parlamentní debatě ostře kritizovali všechny tyto krajně-levicové výstřelky vládní aliance a před „nespoutanou masívní imigrací“ opoziční zákonodárce varovali.

Zdroj:

http://www.thelocal.se/32908/20110330/

http://www.youtube.com/watch?v=OclB1oo-7jA

http://politisktinkorrekt.info/2011/03/29/akesson-sd-markligt-att-belona-dem-som-stannar-illegalt/comment-page-4/

http://viisverige.blogspot.com/2011/03/invandring-varre-brott-mord-enligt.html

3396 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683