"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Kultura kamenování na postupu

Autor: Ivo Slavík | Publikováno: 2.4.2011 | Rubrika: Svět
Ilustrace

Mnoho týdnů trvající bouře mladých mužů v arabské části islámského světa, jimž společnosti s rigidní teokratickou ideologií nenabízejí perspektivu, odkrývají znepokojující jevy. Pro západoevropskou veřejnost a její bystřejší politiky, kterým oproti jejich kolegům ze zkostnatělých mainstreamových stran je to děsivá otázka, co se stane, až masy nespokojených nových, vousatých evropských spoluobčanů nabudou dojmu, že je zdejší vlády utiskují? Dalším otazníkem je absence evropských hodnot, (těch tradičních, civilizačních a nikoli sociálně inženýrských, bruselských), která se projevila např. zmateným střečkováním NATO. Jiným šíleným poznatkem je vědomí, že přestala existovat svrchovanost státních útvarů, na což si ti prozíravější dlouhodobě poukazují na příkladu Evropské unie.

Libye nikoho nenapadla, nevyhlásila válku, a přesto její oblohu křižují válečné stroje. Přitom občanských válek zná historie dvanáct do tuctu. Kdyby do každé z nich začaly zasahovat cizí státy, tak už se lidstvo dávno vyhladilo v jedné globální občanské válce. Zítra se to může stát nám či komukoliv jinému. Začíná platit doktrína omezených suverenit, kterou na rozdíl od té Brežněvovy nikdo oficiálně nevyhlásil. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN, v němž mají většinu darebné státy nelze brát za bernou minci. Kdo tedy rozhoduje o omezené svrchovanosti vlád? Bilderbergská skupina či svatouškovští moralisté? Pokládejme si tyto otázky. Henry Kissinger říkal, že není nic nebezpečnějšího než lidé přesvědčení o své morální nadřazenosti, protože právě touto vlastností popírají své politické protivníky, jako u nás ironicky pojmenovaní „pravdoláskaři“. Výsledkem je podle Kissingera tyranie, forma zmatku, který je vydáván za řád. 

Evropa i Spojené státy by potřebovaly nového Metternicha nebo Churchilla a jejich rady, jak jednat ve svízelných zahraničně i geopolitických otázkách. Obama se v libyjské krizi chová, jako kritiky zatracovaný Bush, když se s posvátným étosem rozhodl čelit skutečným či domnělým základnám islámského terorismu a vyvážet liberální demokracii do zemí s jinými kulturními a civilizačními vzorci.

Nejlepší by bylo nechat islámský svět na pokoji a být rádi, že se opět projevuje příslovečná arabská „jednota“ a sama, jak to umí jen příroda, cynicky řečeno, řeší problematiku důsledků výrazné natality populace Maghrebu. Místo pseudoimperiálních gest bychom měli velmi naléhavě i důrazně řešit islámský problém v Evropě, protože poměr k demokracii a liberálním svobodám si musejí na svém území řešit tamní národy. Rozhodně bychom neměli pošetile podléhat iluzím o jejich náklonnosti k demokracii a ke svobodě. Ke svobodě možná, ale vždy pro sebe na úkor ostatních. Ještě před propuknutím revolt v Egyptě zjišťovalo americké Pew Research Center data o egyptské společnosti.

„Moderní umírnění“ Egypťané odmítají teroristické atentáty a za nejlepší státní zřízení považují demokracii, v níž ovšem 84% populace věří, že odpadlíci od Islámu by měli být trestáni smrtí; 82% chce trestat cizoložství kamenováním (smrtí); 77% věří, že zloději mají být bičováni nebo by jim měli useknout ruce; 95% říká, že je správné, aby hrál islám v politice velkou roli. Jak vidno, je to „demokracie“ velmi specifická a na hony vzdálená našemu chápání liberálně demokratických svobod.

Chceme-li projevit respekt tak odlišné kultuře a civilizaci, které vnímá naše hodnoty velmi rozporuplně, nechme ji na jejich území na pokoji, ale budujme silnou obranu a mějme vůli ji použít, když bude potřeba. Důsledně začněme řešit islamizaci Evropy, jak si to přeje veřejnost i chytřejší z politiků a v Evropě usazené radikály, co nehodlají respektovat hodnoty hostitelských zemí, nekompromisně deportujme do jejich skutečné mentální a ideové domoviny, již mohou zvelebovat. Ozbrojené zásahy na arabském území jsou pouze svatouškovským pokrytectvím a špatnou strategií, jak si jistit jakou takous kontrolu nad ropnými zdroji.

Čtenáři se silnějšími žaludky si mohou kliknout na http://www.liveleak.com/view?i=9eb_1293414372 a třeba mi mnozí dají zapravdu, když si myslím, že takové výjevy nechci za pár let vidět u Paříže, Londýna nebo v Polabí.

vyšlo v Reflexu č. 13, nezkrácená verze
 

6778 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Po vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le PenováVyužíváte Spotify? Posíláte jim peníze? A víte, že tím podporujete války, diktatury a násilí?Česka vláda se potichu připravuje na cenzuru ve jménu boje proti desinformacímProč Západ tak touží po vyvolání dojmu o ruském útoku? Aby ospravedlnil vlastní útok na Rusko?Rozdíl mezi desinformací a realitou je pár měsíců, aneb jak nám tvrdili, že vakcinace nebude povinná

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Green Deal může rozložit celou EU. Rusko svou hloupostí sbližujeme s Čínou, varuje Václav CílekŽádná demokracie. Chodíte k volbám, ale mocným je to úplně jedno. Profesor Drulák tvrdě o dnešním Západu
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď