"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Muslimové v Hradci Králové nemají na mešitu, prosí o dary

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 1.4.2011 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Muslimská komunita v Hradci Králové by ráda vlastní mešitu. Nemá ale dost peněz na splátky za vyhlédnutý objekt.  

Redakci Prvnizpravy.cz na to upozornil insider z prostředí muslimské obce, který si nepřál být jmenován.

Odkazuje na facebookovou stránku, která obsahuje prosbu v anglickém jazyce, aby muslimové ve světě zasílali dary a sponzorské příspěvky.

"Muslimská obec už zahájila rekonstrukci a úpravu objektu, ale nemá dostatek prostředků na zaplacení druhé splátky a tak prosí muslimy z celého světa o finanční pomoc. Pokud by nesplatili celou druhou splátku, došlo by k zrušení obchodní smlouvy a museli by hledat nový objekt," prozradil zdroj.

Facebookový profil vytvořilo "Islámské centrum Hradec Králové". "Drazí bratři a sestry, jsme v prostorách našeho islámského centra už skoro tři měsíce a věci se daří. V mešitě se stalo mnoho změn a renovací. Platba za islámské centrum je ale ve třech splátkách. První byla učiněna v prosinci, do konce dubna musíme provést za mešitu druhou platbu. Celá částka za islámské centrum je okolo 300 tisíc euro (v přepočtu zhruba 7 a půl milionu korun). V současné době stále nemáme dost požadovaných prostředků," píše se na internetu.

Muslimové se obávají toho, že pokud se jim nepodaří provést druhou platbu do konce příštího měsíce, budovu budou muset opustit a všechny úpravy vrátit do původního stavu.

Uvádějí proto bankovní účet hradecké muslimské obce a zahraniční účty (Malajsie, Velká Británie, Nový Zéland) jiných muslimských spolků, na které je možné peníze poslat.

Mešita nebo centrum?

Výzva také usvědčuje muslimy z taktizování, když budovu mezi sebou otevřeně nazývají mešitou (mesjid) a dokonce výslovně tvrdí, že půjde o třetí mešitu v zemi (po Praze a Brně), ačkoli v tomto i dalších případech (například v Teplicích) takticky mluví pouze o islámském centru s kancelářskými prostory. Chtějí se tak vyhnout nesouhlasným reakcím veřejnosti, pro jejíž většinu je představa mešity nepřijatelná.

celý článek čtěte zde

3736 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Teroristé pod ochranou Turecka oslavuji vraždy ve FranciíPROHLÁŠENÍ ÚSTŘEDÍ MUSLIMSKÝCH OBCÍ V ČR K UDÁLOSTEM VE FRANCII Ukrajina podporuje útok muslimského Ázerbájdžánu na křesťanskou ArméniíByla vyhlášena třetí světová válka! Židovsko-křesťanské civilizaci: Ex-ministrVídeň: desítky tureckých imigrantů řádily v kostele

ePortal.cz

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z poslední doby. Nové sankce na Rusko, Brexit a ochrana hranic v době koronavirové pandemieMotivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobecká

euPortal.cz

S Turkem lépe než s eurobolševiky: Pro Putina spolehlivý partner? Dva suveréni se vždy dohodnou. Při vzájemném respektu i na Karabachu. Žádný vývoz demokracie. Dvě nezávislé velmoci – dvě civilizaceNový papežův skandál: Homosvazky. Kdo to nečekal, byl naivní. Pohan Bergoglio ve službách NWO totality. Světské i církevní bažiny potřebují dementního zločince Bidena. Padne poslední hradba?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Němcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás doma

ParlamentniListy.cz

Svědectví přímo z vytížené nemocnice: Jaro bylo trochu obtížnější cvičení. Jestliže to nepochopí lídé, může se vláda stavět na hlavuPoslanec Ondráček navrhuje zrušit povinné koncesionářské poplatky. Vláda to ale prý shodí ze stolu
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď