"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Válka imigrantských gangů sužuje Kodaň

Autor: -bj- | Publikováno: 26.3.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Napříč Evropou rezonují stále emotivnější diskuze o imigrantech, islamizaci versus zachování národní identity zemí Starého kontinentu. Velmi příznačné je to i pro Dánsko, kde už tyto národní debaty změnily politickou konstelaci a nadále ji ovlivňují určujícím způsobem. V polovině března debatu o imigrantech a veřejné mínění znovu roztúrovala do vysokých obrátek válka imigrantských gangů v kodaňské cizinecké čtvrti Norrebro. Tak, jako je tomu  Francii či Británii, imigrantské gangy bojují o teritoriální sféru vlivu a kontrolu obchodu s narkotikami. Tato válka již dávno není vedena jen chladnými zbraněmi, a v imigrantských čtvrtích se stále častěji ozývá střelba.

V Kodani došlo k opětovným imigrantským bojům v polovině března. Vyústily mj. v zabití dvou imigrantů a do několika postřelení. Policejní komisař Knud Hvass pro média konstatoval, že mezi jednotlivými imigrantskými skupinami stoupá napětí, a to je směr, kam se policie dnes musí stále více zaměřovat.

Není divu, že mezi rodilými Dány a imigranty zeje hluboká sociální propast. Imigranti sami mluví o příkrém antagonizmu, izolaci a o tom, že nechápou proč Dánové přistěhovalce tak ignorují. V samotné Kodani tvoří 15% obyvatel imigranti, z nichž většina žije právě ve vykřičené cizinecké čtvrti Norrebro.

Zdroj:

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,14904434,00.html

http://www.cphpost.dk/news/crime/51199-immigrant-gang-wars-flare.html

http://paraisrael.com/2010/06/syndicated-blogs/copenhagen-criticism-of-imam-proposal-to-mediate-in-gang-attacks/

http://www.hiiraan.com/news2/2011/mar/a_tricky_life_for_non_europeans_in_the_danish_capital.aspx

http://europenews.dk/en/node/41271

http://www.allah.eu/about-islam/copenhagen-a-tricky-life-for-non-europeans.html

http://www.amren.com/mtnews/archives/2011/03/immigrant_gang.php

http://sheikyermami.com/2009/03/03/gang-war-or-civil-war-in-denmark/

http://politiken.dk/newsinenglish/ECE659881/shootings-continue-in-copenhagen/

2719 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Dienstbier: Česko dokáže přijmout až 15 tisíc uprchlíků. Může je aktivně oslovovat v zemích, odkud přicházejíKadyrov : Macron podněcuje k terorizmu !Arméni zveřejnili svědectví syrského islamisty o výcviku teroristů v TureckuZa podřezaného francouzského učitele před švédským parlamentem "pietně" spálen Korán Erdogan: "S muslimy v Evropě je zacházeno jako se židy v r. 1939!"

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Stigma ‚bílého privilegia‘ a ‚toxické maskulinity‘ poškozuje kluky z bílé pracující třídyProsím, pomozte

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

„Nelegální noční srazy pejskařů. Dobře, že jim vláda zatla tipec!“ I toto zní ze Sněmovny„Ráno jsem ten virus vysra*a a už jsem dobrá," odzbrojila nakažená babička lékaře a odjela na kole pro vnoučata
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď