"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Rakousko – antiislámský předvoj Evropy

Autor: -bj- | Publikováno: 18.2.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

V současné zmultikulturalizované a islamizující se Evropě jednou z nejvíce rezistentních zemí je Rakousko. Ne, že by do Rakouska nesměřovaly proudy muslimských imigrantů (jejich počet se za posledních několik let zmnohonásobil a tvoří dnes mezi 4-5 % rakouské populace), nebo že by se v zemi nestavěly mešity, ale Rakousko je na evropském sociologickém a politickém ringu jednou z  protiislamizačně nejvyhraněnějších zemí.

Popředním protagonistou protiislamizačního odporu je bezesporu strana rakouských Svobodných (FPÖ) v čele s jejím charismatickým lídrem Hansem-Christianem Strache. A její popupularita mezi rakouskými občany dynamicky roste. Strache je znám tím, že si nebere politkorektní servítky, když varuje před nebezpečím muslimské imigrace, kterou chce ostatně snížit... na NULU.

„Našli jsme odvahu mluvit o nebezpečných tendencích vývoje, islamizačních tendencích. Je to závažné nebezpečí, o kterém je třeba hovořit. Buď se Evropa smíří s vlastním zánikem anebo ji společně zachráníme! Establišment vládnoucí v EU odmítá problémy řešit – vemte´ si třeba Sarkozyho, jak ho přirovnávali k padouchovi, za opatření, která přijal (k vypuzení kriminálních ilegálů) adaptujíc své konání na nastalou realitu,“ pronesl Strache. FPÖ je dále vehementně proti vstupu Turecka do EU, nošení islámských šátků a burek a dalšímu přílivu muslimských imigrantů. „Rakousko Rakušanům“ bylo rezonujícím volebním heslem FPÖ.

Akcenty a role FPÖ nabývají na důležitosti zvláště v poslední době, kdy mnozí rakouští muslimové začínají otevřeně hovořit o tom, že jim demokracie nic neříká, že se stávajícím zřízením nemají nic společného a že již dále nehodlají žít podle rakouských zákonů a norem, ale podle šariátu. To je, narozdíl od překvapených a rozpačitých rakouských politiků a stran, pro FPÖ absolutně nepřijatelné, stejně jako pro Rakouské občany, v jejichž preferencích FPÖ (a to u některých i jen jako menší zlo) stále stoupá.

zdroje:
http://www.pravda.ru/world/europe/european/14-02-2011/1065936-osterreich-0/
http://www.pravda.ru/world/europe/european/14-02-2011/1065936-osterreich-1/
http://www.fpoe.at/
http://en.wikipedia.org/wiki/Heinz-Christian_Strache
http://en.wikipedia.org/wiki/Freedom_Party_of_Austria

4160 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď