"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Velká Británie: Muslimští studenti se učí, jak správně sekat končetiny za krádež a proč nenávidět Židy.

Autor: Martin Horák | Publikováno: 13.2.2011 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

Jak referovala BBC, jedna učebnice pro patnáctileté studenty islámských škol učí studenty, jaké tresty mají být za krádeže podle islámského práva šaríja. „Zlodějům bude za první provinění useknuta ruka, za druhé noha,“ praví se v učebnici. U textu je obrázek podrobně znázorňující, kde přesně mají být amputace provedeny. Kniha také oprašuje Protokoly siónských mudrců tvrzením, že Židé spřádají komploty na ovládnutí světa. Učebnice se používá v síti 40 soukromých škol, která má spojení se Saudskou Arábií.

Jiná učebnice prohlašující, že Židé se proměnili v prasata a opice, byla podle deníku Telegraph distribuována více než pěti tisícům studentům víkendových škol napříč Velkou Británií.

Některé soukromé školy navíc na svých internetových stánkách projevují zjevné sympatie k extrémistům.

Britský ministr školství Michael Gove řekl, že tyto sympatie nebudou tolerovány. Nicméně odborníci z konzervativního think-tanku Policy Exchange varují, že vzdělávací systém není vybaven na to, aby si s těmito hrozbami poradil, protože nové „svobodné školy“, které jsou vedeny rodiči, učiteli a nadacemi mohou být snadno použity pro indoktrinaci studentů.

Zdroj

Zdroj

3218 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď