"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Multikulturalismus v Anglii a EDL - Liga na obranu Anglie

Autor: Redakce | Publikováno: 10.2.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Zatímco britský premiér hovořil na konferenci v Mnichově, v anglickém městě Luton probíhala demonstrace. Tisíce lidí se shromáždili na ulici a protestovali proti ústupkům vůči muslimům a proti ničení tradičních anglických hodnot. A asi ne náhodou toto zmínil premiér Cameron ve svém proslovu na mnichovské konferenci, protože britská vláda ví, že obyčejní občané už mají plné zuby ústupků vůči muslimům a imigrantům všeobecně a touží po méně multikulturalismu a více tradičních anglických hodnotách. Kde jsou ty doby, kdy bylo heslo všech mužů - za krále, za vlast, za rodinu? Pan Cameron měl zajímavý proslov, ovšem zatím jsou to jenom další slova, stejně jako Angela Merkel, která prohlásila to samé. Multikulturalismus nefunguje.

Multikulturalismus by mohl fungovat, jenže vždy se najde někdo nebo něco, kdo bude chtít přesunout svoji zemi a svoje zvyky a my víme, kdo - muslimové. Nechtějí se přizpůsobit britskému způsobu života a už vůbec ne britskému právnímu a trestnímu zákonu. Chtějí své jídlo halal ve školách, což mi připadá zbytečné (kdo chodí do státní veřejné školy, proč by měl jíst halal, když většina studentů není z muslimských rodin?) Pokud se jedná o muslimskou školu, prosím, ať si servírují halal, co jim hrdlo ráčí. Ale státní školy by měly dodržovat separaci církve a státu. Komu se jídelníček či školní osnovy nelíbí, prosím, může si nosit vlastní jídlo a přejít do jiné školy. Na výběr je plno soukromých škol, s různou afiliací.

Tisíce muslimů přichází do Velké Británie za lepším životem, mnozí utíkají před nespravedlivou vládou jejich vlastních muslimských vládců a když dorazí do Británie, chtějí najednou žít podle šárii a předstírat, že nejsou v zemi, která byla vybudována na křesťansko-judaistických základech, zemi, která skýtá svobodu - aspoň prozatím.

Pan Cameron tvrdí, že Británie nyní opustí myšlenku multikulturalismu a že všichni Britové by měli vyznávat tradiční britské hodnoty a svobodu. Doufejme, že dostojí svým slovům, neboť je možné, že nastane ještě větší příliv imigrantů z muslimských zemí - konkrétně Egypta a Tunisu, kde to mezi lidmi vře a kde se mění politika.

Obyčejní britští občané však mají dost řečí a slibů vlády a založili skupinu EDL - Liga za obranu Anglie. EDL také protestovala v ulicích Lutonu, který je mimochodem částečně muslimský a který je znám jako kolébka radikálních muslimů, ve kterém studoval i onen sebevrah ze Švédska.

O co jde EDL?

1. Lidská práva - ochrana základních lidských práv

2. Demokracie a právo a pořádek, což znamená v praxi odmítnutí práva šária a nucení jídla halal, všichni by měli mít na výběr jídlo a pokud je jídlo halal, mělo by být jasně označené jako takové. Už evropský soud pro lidská práva uznal, že šária není v souladu s demokratickou společností, přesto někteří politikové pořád mají pocit, že nějak šária a demokracie může fungovat. Nemůže. Buď jedno nebo druhé, současně nemohou existovat vedle sebe.

3. Vzdělání a objektivní obrázek islámu. Média již dlouho překrucují informace o islámu, islám není jenom náboženství, ale i společenský a právní systém, který zasahuje do všech aspektů života lidí.

4. Tradice a respektování tradic. Je snadnější respektovat muslimy a jiné emigranty, pokud oni sami budou respektovat náš systém vlády, náš právní a společenský řád.

Členem EDL se může stát každý, bez ohledu na rasu a náboženství, ale každý, kdo má zájem udržovat Anglii anglickou, ne multikulturní. Mnozí označují EDL jako nacistickou skupinu, ale nejedná se o čistě bílou rasistickou skupinu, jde spíš o iniciativu občanů, kteří už jsou zoufalí a kteří odmítají  příliš tolerantní, levicovou a multikulturní politiku vlády UK.


Webové stránky EDL
http://englishdefenceleague.org/forum.php

přeložila Wendy Dnes 

4440 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď