"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

David Cameron pokračuje v tom, co řekl při projevu v Mnichově

Autor: Wendy Dnes | Publikováno: 9.2.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Varoval, že skupiny, které neuctívají britské hodnoty, nebudou dostávat státní dotace a nebudou moci spolupracovat se státem.

To vše znamená, že se musí opustit myšlenka, podle které všechny různé komunity můžou vedle sebe žít podle svých vlastních tradic a hodnot, pokud dodržují zákony. "Pod doktrínou státního multikulturalismu jsme podporovali různé kultury, aby si žili život odděleně od všech ostatních a od většiny," řekl D. Cameron. "Jenže jsme selhali v nabídnutí takové společnosti, do které by chtěli patřit."

Všichni Britové by měli věřit v základní hodnoty svobody a rovnosti a také je aktivně podporovat, řekl. To znamená ujištění se, že imigranti se naučí mluvit anglicky a všechny školy budou vyučovat základy společné kultury a řádu.

Britský premiér též přiznal, že multikulturalismus zanechal na některých dojem, že je s nimi nakládáno nerovně a nefér.

Rasismus a netolerance jsou právem odsuzovány, řekl. "Ale když přišly neakceptovalné názory nebo praxe od někoho, kdo není bílý, my jsme též byli příliš zbabělí, abychom reagovali a postavili se jim."

Více zde:
http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/politics/david-cameron/8305346/Muslims-must-embrace-our-British-values-David-Cameron-says.html

překlad: Wendy Dnes
 

2851 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď