"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Střílečka FPÖ na muezíny nebude vymazána

Autor: -bj- | Publikováno: 7.2.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

S tím, jak se mění a „pravicovatí“ názor politického mainstreamu na soužití s přistěhovaleckými muslimy (již několik vůdčích evropských politiků veřejně přiznalo, že multikulturalizmus selhal), mění se a stává zdrženlivějším (wow!) i názor „nezávislé“ justice na problematiku podněcování k protináboženské - tj. výlučně protiislámské, zášti.

Avantgardní ryze pravicové protiimigrační a protiislámské strany jsou tak nazírány nejen veřejností a posléze stále větší částí polititického spektra, ale nyní i samotnou justicí stále shovívavěji. Příkladem toho jsou momentálně probíhající soudní případ s Geertem Wildersem v Holandsku nebo střílečkou na muezíny v Rakousku. Soudci zřejmě tuší, že by svou neprozíravou horlivostí mohli lehce „vyrobit“ novodobé politické vězně. A to by jim asi v budoucnu nebylo na osoh.

V Rakousku minulý týden zamítl Zemský soud v Grazu žádost státního zastupitelství o stažení a vymazání předvolební videohry Svobodných (FPÖ) – tzv. střílečky na muezíny Mešit-baba. Prost někdejší vehemence v podobných dřívějších případech soud zamítnutí odůvodnil skutečností, že paralelně probíhá soudní šetření, zda se Svobodní předmětnou hrou nedopustili podněcování k protiislámské zášti, a není účelné případ zdvojkolejňovat.

V předvolební videohře Mešit-baba šlo, podobně jako v její švýcarské předchůdkyni, o sestřelení co největšího počtu vyrůstajících minaretů.

zdroje:
http://diepresse.com/home/politik/innenpolitik/631216/AntiMinarettSpiel_Antrag-auf-Loeschung-abgewiesen
http://www.salzburg.com/online/ticker/aktuell/Loeschung-von-Anti-Minarett-Spiel-abgewiesen.html?article=eGMmOI8V5WudZLAqWVDX0BVJnFKIXC5M0dY56FU&img=&text=&mode=&
http://www.kleinezeitung.at/steiermark/2667164/anti-minarett-spiel-loeschungsantrag-abgewiesen.story
http://www.oe24.at/oesterreich/politik/Anti-Minarett-Spiel-wird-nicht-geloescht/16890742
http://derstandard.at/1296696383733/Anti-Minarett-Spiel---FP-distanziert-sich-von-virtuellem-Beschiessen
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/moschee-baba-fpo-nabizi-strilecku-na-minarety_180192.html 

2599 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď