"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

EU hájit pronásledované křesťany nebude. Ashtonová si netroufá

Autor: -bj- | Publikováno: 3.2.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

 

 

EU nakonec asi pronásledované křesťany hájit nebude. Šéfka diplomacie EU, lady Ashtonová si netroufá. V pondělí na setkání ministrů zahraničí to omlouvala, tím že hájit křesťany by nebylo politicky korektní. Připravena je nanejvýš hájit vágně svobodu vyznání jako takovou a neadresně. Navrhovatel iniciativy na zastání se vražděných křesťanů Franco Frattini se do Ashtonové pustil s plnou vervou a nařkl jí z přemrštěného sekularizmu a poškozování věrohodnosti EU. Baronka Ashtonová si vyžádala čas na další reflektování tématu. Není to poprvé, co podstatná část diplomacie EU vyjádřila zklamání nad rozpačitým počínáním a postoji osoby Ashtonové.

Tento špatný signál, který Evropa vyslala, může z pronásledovaných křesťanů udělat ještě více otloukánky a štvanou zvěř než doposud. Navíc rozkol a paralýza EU a jejích ministrů zahraničí ve věci zastání se utlačovaných křesťanů v muslimských zemích jen potvrzuje názor muslimů na morální stav Evropy, kterou stále považují za křesťanskou či na křesťanských základech. Samotným Evropanům to opět v plné nahotě odkrývá stav vládnoucí bruselské nomenklatury, která sice požaduje ještě větší příjmy ze svých poddaných, ale nehodlá se nasazovat za jejich zájmy. Toto další, v celé řadě flagrantních selhání činovnického aparátu EU pozvolna zakládá objektivní podmínky pro nespokojenost ne nepodobnou té v arabských zemích.

 

Zdroj:

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/eu/8296403/Baroness-Ashton-in-political-correctness-row-over-word-Christian.html

http://www.theparliament.com/press-review-article/newsarticle/ashton-in-political-correctness-row-over-christian-persecution/

http://euobserver.com/9/31728

http://www.torontosun.com/news/world/2011/01/31/17101211.html

http://commonamericanjournal.com/?p=24383

http://taipeitimes.net/News/world/archives/2011/02/02/2003495060

http://www.persecution.org/2011/02/01/eu-ministers-in-discord-on-christianity-and-persecution/#

http://www.europeanvoice.com/article/imported/ashton-says-the-eu-will-protect-religious-freedoms/69960.aspx

http://www.eubusiness.com/news-eu/egypt-christians.7uz/

http://www.eurabia.cz/Articles/5621-eu-se-postavi-na-obranu-utlacovanych-krestanu.aspx

3183 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď