reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Die Welt: Ve Francii enormě narůstá skepse vůči EU - i ve vládě

Autor: -bj- | Publikováno: 20.10.2021 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Německý vlajkový Die Welt, který má tradičně čuch na globálně vektorové trendy doby, dnes vychází právě s tímto titulkem: "Francouzská skepse vůči EU narůstá, a to i ve vládě" (Frankreichs EU-Skepsis nimmt enorm zu – selbst in der Regierung). Nyní se to projevilo při zpochybnění Polskem supremacie EU. Francouzi v něm (ve zpochybnění) vidí svoji afinitu, a souhlasí s Poláky, a to i ve vládních kruzích - jmenovitě pravicových.

Polský skrutinózní postoj vůči kompetencím EU a jejich nadužívání mluví Francouzům z duše. Rozmáhající se multikulturalizmus a s ním spojená islamizace, kriminalita a vůbec zpochybňování a podkopávání intrinsicky francouzských hodnot, vzbuzuje stále razantněji sílící vlnu patriotizmu, nacionalizmu a odporu k glaichšaltující EU.

Francie má před prezidentskými volbami a začíná být nabíledni, že Macronova prohlubující evropská integrace a více EU je anti-tématem. Větší volební kapitál vytřískají strany a kandidáti s odstupem k EU a více pro-francouzskými důrazy.

Eurounijní ruce v bok asi nejsou na místě. Tak to možná šlo doposud, ale eukrati to už přepálili. Teď je otázkou, jestli je povýšená EU ještě schopna sebereflexe, a návratu k demokratickým principům, nebo zda ji jak (liberálně-levicoví) eurokrati, tak (francouzští, polští, maďarští, slovinští) občané pošlou k zemi.

A taková to byla hezká holka - teď je z ní taková sankční herdekbaba...

zdroj:

https://www.welt.de/politik/ausland/plus234505764/Frexit-Sehnsucht-Frankreichs-EU-Skepsis-nimmt-enorm-zu-selbst-in-der-Regierung.html 

https://www.hlavnespravy.sk/cesi-su-povinni-podporit-poliakov-exprezident-klaus-sa-pustil-do-von-der-leyenovej/2721766

https://www.eurabia.cz/Articles/55772-polsky-premier-odmitame-jazyk-vyhruzek-a-vydirani-eu-.aspx

https://www.abc.es/internacional/abci-candidatos-extrema-derecha-francia-suman-35-por-ciento-intencion-voto-202110180205_noticia.html

Prosím podpořte nás v našem úsilí informovat a probudit českou veřejnost!

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 reklama
1325 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Podpořili byste výstavbu plotu proti imigrantům? Výstavba plotu proti imigrantům má v Polsku jednoznačnou podporu občanů. Podpořili byste takový plot i vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď