"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Španělsko: Muslim žaluje základní školu kvůli šunce

Autor: mediaoislamu.cz | Publikováno: 17.1.2011 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Rodiče muslima podali trestní oznámení na učitele zeměpisu za to, že v hodině mluvil o šunce. Uvedli, že výuka o šunce uráží jejich islámskou víru. Učitele, který o šunce mluvil, obvinili z rasově motivované xenofobní šikany.

José Reyes Fernández, učitel s více než dvacetiletou praxí před Vánoci vedl hodinu zeměpisu na druhém stupni základní školy ve španělském městě La Línea. Popisoval klimatické podmínky v provincii Granada a jako příklad uvedl sušení pravé šunky. Počasí v Granadě je suché a chladné, pro šunku prostě ideální. Díky tomu má místní šunka, známá pod názvem „jamón serrano“, světovou pověst…

Do výkladu zasáhl muslimský žák – upozornil učitele, že jako muslima jej slovo „šunka“ uráží. Učitel poukázal na to, že jsou ve Španělsku, jmenovaná šunka je místní specialita  a většině žáků to nevadí. Rodiče muslima si okamžitě stěžovali u vedení školy a na místní policejní stanici podali trestní oznámení. Učitel byl obviněn z rasisticky motivované šikany.

Škola odmítla novinářům sdělit svoje stanovisko, dokud případ nebude vyšetřen. Někteří regionální činitele ale uvedli, že učitele podpoří a že soudní stíhání není na místě. Přidal se i ředitel Španělské federace muslimů Mohammed Hamed. Ten uvedl, že korán sice zakazuje konzumaci vepřového, šunky i slaniny, ale mluvit o ní mají muslimové povoleno.

O vánočních svátcích tisk oznámil, že státní zástupce žalobu zamítl. Juan Cisneros, státní zástupce soudu v Algeciras uvedl, že trestní oznámení žáka je urážlivé, fanatické a nepřijatelné. „Není zde ani známka nějakého trestného činu“, uvedl. Žaloba byla tedy zamítnuta. 

zdroj: Spain News

www.mediaoislamu.cz

3996 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď