"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Lidovci vyzvou vládu, aby pomohla vyvražďovaným křesťanům

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 17.1.2011 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Senátorský klub KDU-ČSL vyzve vládu Petra Nečase a ministra zahraničí Karla Schwarzeneberga, aby pomohli ve světě pronásledovaným křesťanům jak na mezinárodní, tak na národní úrovni. ParlamentnímListům.cz to sdělil předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Sám Bělobrádek podepsal Petici na podporu pronásledovaných křesťanů Celá petice ZDE, která vyzývá české politiky, aby neváhali intervenovat ve prospěch pronásledovaných, poskytovat jim pomoc a v případě potřeby i bezpečí azylu.

Kníže podle Bělobrádka jen mluví 

Podle Bělobrádka vyzvou křesťansko-demokratičtí senátoři vládu, aby pronásledovaným křesťanům pomohla. Z hlediska národního se jedná o to, aby ministerstvo vnitra umožnilo poskytnout azyl křesťanům, kteří jsou utlačováni a mnohdy jim hrozí i smrt. Podle Bělobrádka se k této otázce příkladně postavila Francie. Z hlediska mezinárodního by se podle něho měla česká diplomacie snažit i v rámci EU prosadit, aby evropské státy intervenovaly ve prospěch lidských práv křesťanů.

Bělobrádek uvedl, že o této problematice hovořil již vloni s ministrem zahraničí a předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem, když se oba potkali na sněmu slovenské KDH. Schwarzenberg mu prý tehdy řekl, že to je vážný problém, ale nějaké konkrétní řešení nezmínil. „Nestačí ale pouze říkat, že je něco problém. Je potřeba podniknout něco reálně. Nejde jen o to, že jsou porušována lidská práva na náboženskou svobodu. Mnoha těmto lidem hrozí přímo fyzická likvidace," řekl ParlamentnímListům.cz Bělobrádek.

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg již dříve redakci sdělil, že podle jeho názoru by tento problém měla na zahraniční scéně spíše než Česká republika řešit Evropská unie. Na pošlapání náboženské svobody ve světě a pronásledování křesťanů upozornil i papež Benedikt XVI. Skutečný pokoj je třeba vytvářet obranou náboženské svobody  

pokračování článku zde

3197 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď