"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Okamžitě se omluvte, žádá česká salónní muslimka

Autor: Wendy Dnes | Publikováno: 14.1.2011 | Rubrika: Islám
Ilustrace

Nedávno se v Reflexu objevil tento článek (http://www.reflex.cz/clanek/zivot-a-styl/38435/islam-bic-bozi-dopada-na-ceske-zeny.html). Paní Diartová si ten článek přečetla, nebo spíš nepřečetla, a reagovala hned na svém blogu http://diartova.blog.idnes.cz/c/154000/Islam-Bic-bozi-dopada-na-ceske-zeny.html

Paní Diartová se hlásí k islámu a ač je v mnohém salonní muslimka, její článek je článkem typického muslima. Proč? Vyžaduje omluvu od pana Jandourka, autora článku v Reflexu. A muslimové vyžadují omluvy snad více než jakákoliv jiná náboženská skupina.

Ovšem, proč by se měl omlouvat za svůj názor? Proč by se měl omlouvat navíc za její mylný dojem o tom, co napsal či nenapsal. Paní Diartová reaguje jako správná rozhořčená muslimka, ve své zlobě nadělala chyby nejen gramatické, ale i jiné.

Cituji z článku: “ Pan Jadourek, autor článku, zřejmě dostane mimořádné měsíční prémie, neboť článek se bude líbit. Doporučila bych autorovi hlubší studium islám, potom by nenapsal snůšku takových kravin."

Dále rozzlobená Soňa Diartová pokračuje o odstavci napsaném p. Jandourkem, který nesprávně pochopila:

„Považuji tento úryvek za vrchol idiocie, neboť Korán říká, že by manželé měli být uspokojeni, jak duševně, tak i tělesně a materiálně. Nevím, který muslim nemá rád sex, každý člověk na světě se těší lásce.“ Pomineme to, že láska a sex není totéž… Na co že paní Diartová reaguje?

Pan Jandourek rozebírá náboženství a zmiňuje se, že všude jsou jisté extrémy. Citace z článku v Reflexu:

„Abychom si to moc nemalovali, ono se to najde všude. Znal jsem jednu ženu, jež si vzala normálního muže, aspoň se tak jevil. On pak během manželství přestoupil k jedné východní sektě. Začal otravovat celé rodině život svými praktikami. Ráno vstával neskutečně brzo a před oltáříčkem pořád něčím zvonil )...) V noci nebyl žádný sex, protože sex je povolen jen za účelem počínání dítěte, což je v Indii tak asi devětkrát a u nás průměrně dvakrát za život. To by mohlo i frigidní ženě připadat trochu málo…“

O jaké východní sektě asi autor mluví? Z mantry, zvonečku, vegetariánství a dalších indicií by si většina lidí, včetně mé maličkosti, myslela, že mluví o budhismu. Ovšem tak daleko přehled Soni D. zřejmě nesahá, a tak si to vyložila po svém. A na základě toho žádá, aby se autor omluvil :„Pane Jandourku, vyzývám Vás, abyste se omluvil muslimské komunitě za svůj článek, který zevšeobecňuje obyčejný život muslimů.“

Nevím, jak vy, ale já se maximálně pousměji nad takovými požadavky. Doporučuji oba články si přečíst. Kde že přesně zevšeobecňuje pan Jandourek obyčejný život muslimů?

Zde je tedy můj pohled, nesalonní ateistky, na článek pana Jandourka.

Autor Jan Jandourek všeobecně rozebírá islám a jiná náboženství. Článek všeobecně říká to, co si mnozí myslí. Když ptáčka lapají, hezky mu zpívají. Celý článek je napsán lehce, s humorem a diskuse pod ním se neliší od diskusí jinde, kde se řeší islám a české konvertitky k islámu.

V úvodu je položena tato otázka:

Může za utrpení žen, které si vzaly muslima, přímo islám? Nebo nedokonalý islám, či náboženství jako takové? Nebo české dívky jen drtí soužití s neevropským cizincem? Na tuto otázku si odpovídá každý trochu jinak, na základě jeho zkušeností, vzdělání, přehledu světového dění atd. Nepopírám, že česká dívka může být s muslimem šťastna, vidím to na následující možnosti

1. Dívka je submisivní a zakomplexovaný typ, masochistka, ráda se podřídí všemu, co manžel chce, pokud je manžel malý diktátor, schovávající se za Korán

2. Manžel muslim nežije v jeho rodné muslimské zemi, ale někde v západní civilizaci a nestýká se s ostatními muslimy, nemá zájem jezdit do své země víc než jednou za 10 let

3. Manžel a jeho víra je vlažná, dívka nemusí konvertovat k islámu a manželé žijí relativně normální život Evropanů či Američanů

4. Dívka konvertuje k islámu a žije heslem Poturčenec horší Turka

5. Dívka žije v jediném sekulárním muslimském prostředí, Turecku, a nemá despotu za manžela

Osobně netuším, proč by se měl autor omlouvat, spíš by se měla omluvit paní Diartová, která zcela nepochopila nejen článek v Reflexu, ale i to že autor má právo na svůj názor, stejně jako ona má právo na svoje pomatené názory, to je krása demokracie, kterou ovšem paní Diartová tak nesnáší.

Ovšem věřím, že pan Jandourek žádnou omluvu vyžadovat nebude, byť paní Diartová nadává jemu, českým lidem nemuslimům i českým konvertitům k islámu. Sama v podstatě dělá to samé, z čeho obviňuje pana Jandourka.

Diskuse u článku pana Jandourka je stejná, jako každá jiná o islámu a českých konvertitkách. Konvertitky a fanatičky se snaží ostatní přesvědčit, jak je ten islám krásný, jak jsou Arabové pozorní k ženám, jak je to všechno lež, co napsal pan Jandourek a jak jsou uražené.

Většina konvertitek k islámu zní stejně. Jako ze stejné továrny (nemocnice), kde jim provedli jistou úpravu. Slyšíte jak je islám logické náboženství a krásné. Jak může být islám logický, když náboženství není logika, ale víra?

Dále se dozvídáme, že islám chrání ženy a váží si jich. No, jak kdy, teorie a praxe jsou dvě rozdílné věci a v západní civilizaci je přece jen domácí násilí trestné, stejně tak není zvykem, aby dítě patřilo otci po rozvodu, natož aby názor ženy měl menší hodnotu než názor muže. Jistě, není muslimská země jako muslimská země, ale příběhy žen ateistek nešťastně provdaných za muslimy bývají kupodivu podobné = byl tak pozorný, milý, pak jsme odjeli k jeho rodině a…..

Ať už jsou příběhy českých dívek a muslimů jakékoliv, jedno je jasné. Muslimové se urážejí více než jakákoliv jiná skupina lidí. Vyžadují omluvy často i za věci, které sami dělají. Jsou opravdu tak tolerantní? Když vyjde parodie na Mohameda v novinách či karikatura, satira, vtip, hned se muslimové bouří a jsou schopni zavraždit „pachatele“. Když vyjde satira na papeže, bouří se katolická komunita? Kolik vtipů o Ježíšovi koluje? Kolik židovských anekdot? A kolik těch muslimských? Umějí si muslimové udělat legraci sami ze sebe? Že by muslimové neměli smysl pro humor? Okamžitě se nám tedy omluvte, vy obyčejní muslimové, že nemáte smysl pro humor a že nás Evropany nutíte podřídit se vaší menšině a že si myslíte, že jste lepší než jiné skupiny lidí …

Čekám omluvné dopisy v jakémkoliv jazyce… děkuji. 

5072 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď