... Policistovi pípá vysílačka. "Nemáme na vás čas! Sedněte si na zem, nebo vás zavřeme na dva roky do vězení!" Žena pláče a naříká. Nic jí to není platné, islámské právo šaría nezná slitování. Švihnutí biče prořízne vzduch a žena vykřikne. Na její tělo dopadají další rány bičem. Křičí, vzlyká, policista se jen směje. Snaží se bránit rukama, ale marně. Zatímco kolemstojící okounějí, někteří si to natáčejí na mobilní telefon a na jeden videozáznam se podíváme i my. 

Myslíte si, že Vás se to netýká? Pak jste na omylu.

Na 400 evropských muslimských organizací se sdružilo v "Chartě evropských muslimů" a požadují jediné: Aby ve všech zemích Evropy bylo prosazeno islámské právo šaría. Postupně se jim to daří. Například ve Velké Británii existují civilní šaría soudy od roku 1982 a v omezené míře smějí aplikovat islámské právo šaría. Muslimovi stačí třikrát pronést: "Zavrhuji tě, zavrhuji tě, zavrhuji tě" a je rozveden. Britská muslimka musí ale o rozvod prosit u islámského soudu v Londýně. A když soud uzná za vhodné, pak ji třeba po pár letech rozvede. A když britský muslim znásilní manželku? Soud mu nařídí, aby se manželce omluvil. Na víc ale žena nemá nárok - poskytovat sex v manželství je podle britského islámského soudu její povinnost a musela s tím počítat, říká šejk Maulana Abu Sayeed, prezident britského Islámského šaría koncilu.

Islámské právo šaría používá tresty bičování, kamenování, usekávání rukou a nohou, shazování z minaretu nebo ze skály. Cílem šaríi je vytvořit společnost řízenou podle koránu a nařízení Mohameda, ve které jsou muslimové vládnoucí vrstvou, křesťané a židé poddanými a zcela bez práv jsou ateisté a otroci. Šaría stanovuje podřízenost žen vůči mužům, povoluje bití žen a stanovuje trest smrti pro odpadlíky od islámu, za kritiku islámu, koránu, Mohameda a za homosexualitu. Neměli bychom ale zapomenout, že ani "štamprdlu" slivovice si Moraváci nedají: konzumaci alkoholu zakazuje islám stejně jako kozumaci vepřového (Sbohem Vepřo-knedlo-zelo) a stejně tak trestný je hazard. 

Trest bičováním je vykonáván nejčastěji v počtech 10, 50 a 100 šlehů:

za nemanželský styk mohou být ale i kamenováni - - Islámské právo šaría:
Tresty pro nevěřící ve válce s Alláhem a jeho poslem, Boukhari svazek 8, kniha 82, číslo 825


Trest bičování podle islámského práva šaría se ale vykonává i v jiných počtech:

 • 80 ran dostal Íránec minulý týden za konzumaci alkoholu
 • 8 ran holí dostal začátkem prosince dostal v Indonésii mladý pár za objímání na veřejnosti
 • 99 ran bičem za fotografii s odhalenými vlasy dostala Íránka Sakíneh Ashtaniová, čekající ve vězení na popravu ukamenováním za manželskou nevěru
 • 300 ran bičem dostala saudská dívka za to, že přišla k soudu bez doprovodu muže (není známo jestli bičování přežila)
 • 100 ale i více ranami pak šaría trestá znásilněné ženy za to, že byly znásilněny.
 • Výjimkou není ani trest 1000 ran bičem pro muže, který v televizi mluvil o sexu.

Často ale počet ran bičem není rozhodující - stačí jedna dobře mířená rána, která zasáhne ledviny, nebo vnitřní orgány a trestaný zemře.

Pokud se laskavý čtenář pročetl až sem a jeho lačnost po islámu nebyla dosud ukojena, nabízím ještě jedno video k našemu tematu:
 

Bičování gayů podle islámského práva šaría

Islámské právo šaría trestá homosexualitu:

 1. brutálním bitím při prvním přistižení (Hanafi)
 2. trestem smrti pokud byl přistižen podruhé (Hanafi)
 3. 100 ranami bičem (pokud je trestaný svobodný (Shafi´)
 4. trestem smrti pokud je trestaný ženat/ vdaná (Shafi´)
 5. trestem smrti shozením z minaretu nebo ze skály (korán, hadíty)
 6. rozlišuje se zda byl při homosexuálním styku aktivní nebo pasivní: Aktivní z homosexuálních partnerů musí být zabit pouze pokud je ženatý, svobodný vyvázne s bičováním. Pasivní ze dvou partnerů musí být zabit vždy

Podle britských učebnic používaných v současnosti ve Velké Británii se homosexualita trestá smrtí a na výběr je z kamenování, upálení nebo shození ze skály. Podle těchto učebnic se ve Velké Británii učí asi 5 tisíc muslimůn a dozví se v nich mj. i jak správně zlodějům sekat ruce, nebo že křesťané jsou nepřátele islámu:

MŮJ BLOG: Anglické děti se učí, jak správně zlodějům sekat ruce

odkazy:
Screaming woman publicly flogged by laughing policemen in shocking video from Sudan
Idnes: Súdánský soud vyměřil 20 ran bičem za „nevhodné oblečení“ dalším ženám
Idnes: V arabské televizi mluvil o sexu, „vyfasoval“ za to káznici a tisíc ran holí

Idnes: Objímali se na veřejnosti, podle práva šaría dostali osm ran bambusovou holí 

 

novotnyjiri.blog.iDNES.cz