"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Šária 101. Základní lekce práva šária

Autor: Wendy Dnes | Publikováno: 5.1.2011 | Rubrika: Islám
Ilustrace

Vybrané skupiny evropských antidžihádistických skupin se sešly v Paříži, aby se zúčastnily akce zvané “Assises contre l’islamisation de l’Europe” čili Schůze proti islamizaci Evropy. Elisabeth Sabaditsch-Wolff, Tommy Robinson z EDL a Oskar Freysinger ze švýcarské Lidové strany byli mezi mluvčími. 

Některé přítomné skupiny jsou již čtenářům Gates of Vienna známé: Actions Sita, Riposte Laique, the French Defence League, English Defence League. Mezi nimi je také Alliance Stop Sharia (Aliance proti šárie), která se zasloužila o zaměření evropských kontradžihádistických skupin od islámu jako náboženství až po zlo práva šária. 

Odpor proti islamizaci znamená odpor k prosazování šárii v našich zemích. Nesouhlasit se šárií nemusí souviset s náboženstvím - šária jako zákon je nepřítel konstitučního práva v západních zemích. Není třeba řešit, že Muhamed nebyl posel Alláha. Nezáleží na tom, zda Korán mu byl nadiktován Archandělem Gabrielem. Nemusíme řešit slova Alláha, abychom se rozhodli, že islámské právo je proti základním právním kódům každé západní země. 

Téměř každý, kdo je proti islamizaci, zná základy šárii: 

* Dělá z žen druhořadé občany 

* Trvá na tom, aby byly ukamenovány za cizoložství 

* Nařizuje amputaci končetin za krádež 

* Vyžaduje trest smrti pro ty, kteří opustí islám a dokonce pro ty, kteří "urazí proroka" 

* Obsahuje mnoho dalších praktik, které jsou v každé civilizované zemi považované za barbarské 

Vše výše uvedené je pravda a je důležité o tomto diskutovat v naší práci antišáriatských aktivistů. Je to také užitečné k porozumění šárii hlouběji. 

Odkud pochází šária? Jak se my, nevěřící, můžeme víc o ní naučit, abychom jí porozuměli, správně citovali a efektivně argumentovali proti liberálům a muslimům, kteří přehlížejí její pravdivou tvář?

Za prvé: Ohledně šárie, nevěřte všemu, co je napsáno nebo řečeno muslimy, pokud je to určeno pro nemuslimy. To, co je psáno o islámu pro nemuslimy, se liší od toho, co učí muslimové členy jejich víry. 

Abychom se poučili o islámském právu, to co čteme, musí mít následující popis: 

1. Musí to být psáno muslimem

2. Autor musí být rozpoznán v muslimské komunitě jako expert na islámské právo 

3. Musí to být určeno pro muslimy

Toto není až tak těžké, jak se zdá. Přestože muslimští mluvčí chtějí, abychom věřili tomu, že je nutné znát arabštinu, není to nutné, protože 4/5 muslimů arabsky neumí. Mnoho knih o islámském právu, které jsou určeny muslimům, je napsáno v angličtině.

***

Šária je zakotvena v konstitucích skoro každé země, kde jsou muslimové ve většině. Tyto země sice mluví o "lidských právech", ale pro muslimy tento termín neznamená to samé co pro západní civilizaci. Rozhodně to nemá co do činění se Základní listinou lidských práv.

Konstituce islámských zemí - pokud vůbec zmíní lidská práva - referují o Káhirské Deklaraci Lidských práv v islámu, což je formální právní dokument propagovaný Organizací islámské konference (Organization of the Islamic Conference - OIC), z pověření OIC zemí v 1990. Oficiálně podáno OSN v 1993. 

Abychom věděli, o čem je Káhirská deklarace, podívejme se na Sekci 2: 

"Bezpečí před ublížením na těle je zaručené právo. Je povinností státu toto zabezpečit a je zakázáno toto porušit bez důvodu uvedeného v šárii". 

Jinými slovy: Muslimové můžou druhým ublížit na zdraví, pokud jsou jejich činy ospravedlněny v šárii 

Sekce 19 nám říká:

"Všichni jednotlivci jsou si rovni před zákonem, bez ohledu na toho, kdo vládne a těmi, kterým je vládnuto... Nebude žádný zločin a trest s výjimkou toho, co je ustanoveno v šárii". 

Jinými slovy: všechny tresty zločinců musejí být v souladu s islámským právem. To znamená, že cizoložnice musejí být ukamenovány. Rouhači a homosexuálové musejí být zabiti. Zlodějům se musí useknout ruce atd. 

Abychom se ujistili bez pochybnosti, že šária je základ, podívejme se na sekci 24 a 25: 

"Všechna práva a svobody stanovené v Deklaraci jsou předmětem islámské šárii" 

"Islámská šária je jediný zdroj reference pro vysvětlení nebo objasnění kteréholiv sekce této deklarace". 

Takže nyní víme, že signatáři Káhirské deklarace prosazují absolutní oddanost šárii. Pokud je v národu islám dominantní, šária se stane zákoníkem země.

Je jasné, že muslimské země zakládají svůj právní systém na šárii. Ale co je přesně šária? A kde se o ní poučíme? 

(dokončení příště) 

http://gatesofvienna.blogspot.com/2010/12/sharia-101.html 

překlad Wendy Dnes

8839 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Video: Ázerbajdžánci profanují v křesťanská místa v KarabachuPolsko a Maďarsko chtějí dále bojovat vetem za dobro EUJižní státy chtějí zas přerozdělovat imigrantyNová kniha: Idea českého národního státu třetího tisíciletíVe stínu meče: Zápas o celosvětovou říši

ePortal.cz

Pomozte. Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Vidíme to v USA a západní Evropě. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne Pane ministře Plago! Žáci, studenti, učitelé a další pracovníci ve školství jsou v drtivé většině rozumní a svéprávní lidé, a ne pokusní králíci protagonistů nového, pokrokářstvím zmutovaného světového řádu

euPortal.cz

To je jak v Kocourkově. ODS chce zrušit to, pro co minulý týden hlasovala!To si dělá von der Leyenová legraci, ne?

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Každý, kdo nám bude chtít vnutit migranty, ohrožuje naše životy. Propaganda EU na tom nic nezměníNěmcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard

ParlamentniListy.cz

Desítka zbytečných úřadů, které by se měly rovnou zrušit. Ekonom Mach ukazuje cestu z rozvratu veřejných financíBabiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to
Články autora
Průzkum
Nechali byste se spíše očkovat vakcínou americkou nebo ruskou? Jakou proti-covidovou vakcínou byste se nechali očkovat?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď