"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

V mešitě ve Stockholmu probíhá nábor teroristů

Autor: Jiří Novotný | Publikováno: 28.12.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Daniel Arrospide Alata je švédský komunální politik kandidující za Stranu zelených ve Stockholmu. Po šest měsíců navštěvoval jednu z největších mešit ve Stockholmu. Vmísil se do muslimské komunity, aby zjistil, jaké názory muslimové zastávají.

Jeho zjištění jsou šokující. Muslimové jsou v mešitě oslovováni a pobízeni ke smrti pro Alláha. Svobodným jsou nabízeny peníze, ženatým nabízejí, že zabezpečí jejich rodinu poté, co spáchají sebevražedný atentát.

Podle Arrospideho je v mešitě desítka muslimů, kteří jsou odhodlání spáchat cokoliv, dokonce i teroristický úrok pomocí jaderných zbraní.

VIDEO (české titulky) http://www.youtube.com/watch?v=u08NNZTSr1Y&feature=player_embedded

„Na půl roku jsem infiltroval mešitu ve Medborgarplatsen ve Stockholmu a to co jsem zjistil, mě opravdu vyděsilo. Vládní milionové programy na levné sociální bydlení udělaly ze Švédska základnu pro nábor militantních muslimů. Je pro ně velmi snadné naverbovat někoho, kdo je nezaměstnaný, neumí švédsky a žije na chudém předměstí. Slibují jim, že jejich rodina dostane spoustu peněz, pokud zemře pro Alláha. Prohlášení imáma a Švédské islámské asociace je jen hra pro veřejnost. Kompletně ztratili dohled na muslimskou komunitou ve Švédsku. Ve skutečnosti lidé z al-Kájdy pořádají nábor džihádistů mezi muslimy všech věkových skupin, aby vedli Svatou válku džihádu. Imám ví velice dobře, co jsou tito lidé zač a mohl by to nahlásit na SAPÖ (tajnou policii), ale neudělá to.“ Arrospide také uvedl, že byl v mešitě osloven mužem, který se představil jako Samir, který se jej pokusil naverbovat pro Svatou válku. Arrospide odmítl, Samir mu poté pohrozil, že pokud o tom s někým bude mluvit, nebo informuje tajnou policii, zabijí ho.

Původní prohlášení politika o zjištěních v mešitě ve Stockholmu byl na základě stížností po dohodě mezi redakcí a autorem pozměněno. Slova „muslim/ islám“ byla nahrazena slovy „islamista“. Editor Newsmillu Leo Lagercrantz se ve vlastním vyjádření s názvem „Generalizace menšin na Newsmill nepatří“ čtenářům omluvil, že byla chyba uvedené nekorektní formulace zveřejnit. Omluvil, že neprovedl cenzuru článku před zveřejněním, protože si neuvědomil, že výraz muslim  má nechtěně rasistický podtext. Poukázal na to, že autor jistě nechtěl poukázat na muslimy, ale na islamisty, tedy stoupence politického islámu, a proto byly formulace dodatečně upraveny. Reagoval tak na stížnosti, které vinily magazín z rasismu a xenofobie. Přetiskl také stížnost muslima, který uvedl, že článek odsuzuje i ty slušné muslimy, kteří ve Švédsku chtějí uspět a stát se součástí společnosti.

Samotný Arrospide ve shrnutí svých poznatků z infiltrace mešity požaduje, aby se tajná služba zaměřila na islámské duchovní (imámy), kteří vědí mnohem víc, než tvrdí na veřejnosti a aby najal více agentů, kteří rozumí arabsky a zaměřila se na „milionové bydlení“, neboli státem zbudovaná sídliště pro sociálně slabší, obývané imigranty.

Není to poprvé, co došlo k podobnému odhalení. V roce 2006 se vydávala mladá belgická novinářka marockého původu za muslimku a žila v muslimském ghettu, aby zmapovala názory a postoje belgických muslimů.

„Utajení v Malém Maroku“: autorka šokující knihy žila mezi muslimy v přestrojení 

zdroj:  (TV2 Nyhetene) 

http://jirinovotny.blog.iDNES.cz

4277 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď