"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Poslanec za holandskou Stranu svobody: Měli bychom uvažovat o válečné akci proti Íránu.

Autor: Martin Horák | Publikováno: 19.12.2010 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

8. prosince se v holandském parlamentu vedla mj. diskuze o islámu a Íránu. Poslanec za PVV  (antiislámská Strana svobody vedená Geertem Wildersem) Wim Kortonoeven (jde o jednoho ze dvou poslanců, který byl s Wildersem na poslední návštěvě v Izraeli) řekl, že holandský parlament podceňuje riziko, které Írán a islám představuje.

Dále pravil: „To je důvod, proč bychom měli uvažovat o nějaké válečné akci. Preventivní akci, která by zabránila našemu zničení.“

Ještě ten den to později upřesnil, když řekl, že nevolal po bombardování Íránu, pouze chtěl vyjádřit podporu pro případnou akci USA nebo Izraele proti instalaci jaderných zařízení, aby se předešlo jaderné válce.

Írán již prostřednictvím svého velvyslanectví stihl obvinit jeho i celou PVV z válečného štvaní, nestoudnosti a rasizmu. Svoje prohlášení pak velvyslanectví zakončilo slovy:

„Írán je mírumilovná země, která nikdy nenapadla jiný národ. Nicméně, je velká hloupost, pokud někdo vůbec pomýšlí na útok proti Íránu, protože v takovém případě bude odpověď agresorovi natolik drtivá, že bude navždy litovat svého nezodpovědného chování.“

(Zda tím myslí i nějakou fatvu proti Kortonoevenovi, prohlášení neupřesňuje).

zdroj zdroj

2527 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď