"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Šokující přiznání českého muslima: Jsme radikální, placení Saudy. A lžeme

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 16.12.2010 | Rubrika: ČR
Ilustrace

<< EXKLUSIVNĚ >> Čeští muslimové mohou mít problém. Jeden z nich přiznal, co se opravdu děje v českých mešitách.  

Jeden z nejznámějších českých muslimů-konvertitů, v médiích hojně citovaný Lukáš Lhoťan, zveřejnil šokující informace z prostředí české muslimské komunity v textu na svém blogu.

Jeho prohlášení jsou vážná a měla by tak být brána, protože pokud sdělovací prostředky Lhoťana až dosud tak rády citovaly, měly by zpozornět i ve chvíli, kdy Lhoťan mluví o pro muslimy nepříjemných skutečnostech.

A co Lhoťan na své bývalé kolegy vlastně prozradil? Že podporují islámský terorismus, v mešitách financovaných ze Saudské Arábie kážou nenávist vůči nemuslimům a že vůdčí představitelé pražské a brněnské muslimské komunity nejsou takovými, za jaké se vydávají.

Na veřejnosti prý mluví o toleranci a multikulturalismu, kdežto v kázáních podporují sebevražedné islámské atentáty a nemuslimy mají za nepřátele islámu.

Munib Alrawi (šéf brněnských muslimů) a Vladimír Sáňka (šéf Islámské nadace v Praze) jsou podle něj pokrytci, kteří navenek vystupují umírněně, ale "mezi svými" jsou radikální.

Lhoťan také tvrdí, že lidé kolem Sáňky a Alrawiho považují Islámské nadace  za jejich soukromý majetek a proto nemají legálně žádné členy, valné hromady a stanovy.

Kritizuje, že za zhruba 10 až 15 tisíc muslimů žijících v České republice zastupuje státem schválené Ústředí muslimských obcí, které ale mělo od svého vzniku  až do roku 2009 jen 50 členů.

Dále jim vytýká, že do základních organizací této registrované muslimské církve nepozvali osoby, které přitom podepsaly návrh na její zřízení. Místo toho prý dosadili své vybrané lidi.

"Nesouhlasím s tím, aby ve vedení Islámských nadací a Ústředí muslimských obcí seděli lidé usvědčeni oficielními dokumenty ze spolupráce s komunistickou STB a komunistickou zahraniční rozvědkou," napsal dále Lhoťan.

Vladimíru Sáňkovi vzkázal, aby ze všech funkcí odstoupil a věnoval se raději rodině, "kvůli odsouzení jeho syna za obchod s drogami a podporu neonacismu."

Lhoťan kromě osobních sporů poukázal i na jev známý ze západních zemí, kdy muslimové jinak mluví na veřejnosti a jinak mezi sebou.

"Nesouhlasím s ´diplomacií´ pana Alrawiho a pana Sáňky, kdy se tito lidé na veřejnosti české společnosti prezentují jako multikulturalisté, stoupenci mezi-náboženského dialogu a odpůrci islámského radikalismu a přitom se v muslimské komunitě prezentuji jako odpůrci integrace do české společnosti, hlásají, že cílem židů a křesťanů je zničit islám a učinit z muslimů otroky západu. Nesouhlasím s podporou sebevražedných atentátu jménem všech muslimů ze strany pana Vladimíra Sáňky a dalších osob," tvrdí Lhoťan ve svém příspěvku.

Odmítá také "maskováni financování ze Saudské Arábie a dalších regionů prostřednictvím různých nastrčených firem a osob."

Redakce Prvnizpravy.cz oslovila všechny zmíněné aktéry s prosbou o vyjádření.

Muneeb Alrawi nejprve přislíbil písemnou odpověď, nakonec ji ale ani po týdnu neposlal. "Jsem ve Varšavě na mezinárodním symposiu. Dnes už asi toho Lhoťana nebudu číst, neboť je to exot a myslím si, že jeho psaníčko je škodlivé na noc. Podívám se na to zítra po odprezentování ČR odpoledne," napsal Muneeb. Už se ale neozval.

Vladimír Sáňka se rozepsal více. "Pan Lhoťan hovoří, jak sám uvádí, sám za sebe. To, co píše, je tedy jeho osobní názor. Kdo zná pana Lhoťana, tak ví, že se už v minulosti mnohokrát snažil napadat různé lidi ve svém okolí," odpověděl pro Prvnizpravy.cz Vladimír Sáňka.

Rozporuje tvrzení Lhoťana stran nadačního majetku. "Pan Lhoťan by se měl například lépe seznámit se zákonem o nadacích. Není totiž pravda, že tzv. nadační jmění je soukromým majetkem členů správní rady nadace."

Odmítl také, že provoz Islámské nadace v Praze by byl závislý na zahraničních sponzorech. "Je tomu přesně naopak, příspěvky na provoz islámského centra v Praze pocházejí téměř výhradně od členů pražské muslimské komunity, a to většinou tak, že své příspěvky vhazují do schránky v modlitebně. V naší činnosti jsme tedy nezávislí a spíše máme finanční problémy."

Sáňka se vyjádřil i ke svým rodinným záležitostem. "Co se týká mého syna, je to soukromá věc, hlavně jeho osobně. Již dávno s námi nežije, je dospělý a zodpovídá sám za sebe. Navíc i v tomto případě jsou informace pocházející od pana Lhoťana nepřesné. Mohu říci, že odsuzuji každé protiprávní jednání a za ně náleží zasloužený trest. Kdyby můj syn žil podle islámu, do podobných problémů by se nedostal."

Sáňka nesouhlasí ani s dalšími tvrzení Lukáše Lhoťana, podle kterých by muslimové ve svém domácím prostředí vystupovali proti integraci. "Jsem naopak přesvědčený, že muslimové by měli být vzdělaní, užiteční pro společnost a měli by se účastnit veřejného života. Jsem však pro to, aby si zachovali svou identitu. Nejsem tedy pro jejich asimilaci. Možná si zde pan Lhoťan spletl pojmy," napsal Sáňka.

Lhoťan si ale za svými výroky stojí. "Stojím a nejde jen o to, že jsem se rozešel s panem Munibem Alrawim kvůli problémům mezi námi, což bych ponechal v soukromí, ale uznávám, že jsem si myslel, že jeho protievropsky a protikřesťansko-židovský kurz dokáži otupit a změnit z pokrytectví v upřímnou snahu o smír mezi náboženstvími a kulturami, ale bohužel mýlil jsem se," řekl Lhoťan pro Prvnizpravy.cz.

"Od té doby, co se ´islám´ stal zdrojem jediného příjmu jeho osoby a jeho švagra, tak se hodně změnil a místo upřímné snahy se začal po vzoru pana Sáňky a dalších uchylovat k pokrytectví vůči lidem z české politiky, společnosti a jiných náboženství. Jsem přesvědčen, že člověk, který věří v dobro člověčenstva a v dobro Boha (ať již mu říkáme jakkoliv), musí veřejně hájit správné a kritizovat špatné, bohužel i když se to děje v řadách jeho vlastních lidí. Nezapomínejme, že mlčení je vlastně souhlas," dodal také Lhoťan.

Popřel, že by na něj byl z muslimské komunity po zveřejnění činěn nátlak (protože jeho článek na čas zmizel). "Nátlak na mně nikdo zatím nevyvíjí, a kritika z řad některých muslimu sice je, ale nevadí jim to, že jsem kritizoval špatné chování muslimských představitelů, ale vadí jim jen to, že se tak děje veřejně. Mají obavu, že skrze kritiku a upozorňování na špatnost mezi muslimy se jen více posílí islamofobie," vysvětlil Lhoťan.

Lukáš Lhoťan je jednou z vůdčích osobností českého islámu, který v novinách i televize pravidelně reprezentuje české muslimy. Zároveň je místopředsedou Libertas Independent Agency, o.s., jejímž cílem je šíření islámské propagandy a pozitivního obrazu islámu v českých médiích.

Jak upozornil bloger Jiří Novotný, který na Lhoťanův text poukázal, jeho skandální odhalení přichází sotva měsíc poté, co David Macek, člen Rady Jihomoravského kraje a bývalý místopředseda KDU-ČSL v pořadu České televize s odkazem na své osobní kontakty v  brněnské mešitě naznačil, že členové brněnské muslimské komunity schvalují sebevražedné atentáty islámských teroristů.

www.prvnizpravy.cz

6119 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď