"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Švédští demokraté vyzývají k debatě o islámu

Autor: -bj- | Publikováno: 16.12.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Ryze pravicoví Švédští demokraté v úterý ve švédském parlamentu Riksdagu vyzvali k otevřené debatě o islámském terorizmu. Po teroristických útocích ve Stockholmu za jejich návrhem stojí i podstatná část švédské veřejnosti. Lidé mají živý zájem vědět, co si dnes politici o islámském extremismu myslí a jaká preventivní opatření mají v rukávu.
 
Doposud se politici explicitní debatě na toto téma vyhýbali, neboť je do Švédska jednoznačně zavlečeno masovým přistěhovalectvím, k němuž měly minulé vlády benevolentní postoj. Nyní, podobně jako ve Francii, může otevření takovéto debaty znamenat značný názorový posun voličské základny a vyplutí na povrch zamlžovaných fakt.

Švédští demokraté se v nedávných volbách dostali průlomově do parlamentu díky svému protiimigračnímu a protiislamizačnímu programu. Před volbami jakoby předvídavě vyhlásili, že islámský extrémismus je daleko největší hrozbou pro Švédsko. Nyní si bude muset mnohý švédský volič přebrat, kdo balamutil a kdo byl realistou.

zdroje:
http://www.thelocal.se/30846/20101214/
http://europenews.dk/en/node/38222
http://www.nyhetspressen.se/1101161.html
http://www.thelocal.se/22738/20091019/ 

2958 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď