"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Islámistický vahabizmus ohrožuje Rusko

Autor: -bj- | Publikováno: 8.12.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Radikální islámisté, kteří infiltrují do Ruska především z kavkazských zemí, hrozí rozštěpit a dezintegrovat ruskou společnost. Podle jejich radikálního učení, které rozsévají, je lépe zemřít v boji s nevěřícími, než žít pod jejich vládou. Povinností každého muslima žijícího pod vládou nevěřících tak je boj za jejich svržení a nastolení islámského kalifátu. Nejvíce vahábismem ohrožený region je Povolží.

Někteří experti již konstatují, že liberální tolerance k radikálnímu islámu v podobě kulturní podpory, vytváření pracovních míst ap. je bezzubá, neúčelná a kontraproduktivní. Cílem vahábistů totiž je dostat se do veřejné správy, médií a do klíčových pozic, a odsud uprostraňovat radikálnímu islámizmu a zavedení šariátu.
 
Liberální demokratická společnost v boji s radikální islámskou ideologií – salafizmem doplácí na to, že není schopna mu postavit stejně silně nesenou ideologii ať už na náboženském, demokratickém či národním základě. Nicméně klíčovými prostředky v současném stádiu se jeví právě mediální osvěta a propaganda, neboť stoupenci zatím většinového tradičního islámu nejsou zdaleka tak mediálně agilní jako vahábisté na sociálních sítích. Dalšími prostředky boje proti infiltrujícímu se salafizmu je důsledná kontrola všech imámů, mešit a islámských náboženských zařízení.

zdroje:
http://www.pravda.ru/faith/religions/islam/03-12-2010/1059562-vahhabi-0/
http://i-r-p.ru/page/stream-document/index-26695.html
http://muslem.ru/

2489 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď