"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Dle UNESCA má stát na místě hrobky biblické pramáti Ráchel mešita. Podepište protestní petici.

Autor: Martin Horák | Publikováno: 27.11.2010 | Rubrika: Izrael
Ilustrace

UNESCO vydalo na nátlak muslimských organizací rezoluci, která žádá stát Izrael, aby vyňal ze seznamu svého kulturního dědictví místo, kde byla pohřbena mj. biblická pramáti Ráchel, aby si tam muslimové mohli „znovuzřídit“ mešitu. Připojte se k petici, protestující proti zvrácenému rozhodnutí:

Podepsat lze zde .

Pro ty, kdo neumějí anglicky, připojuji zkrácený překlad petice a návod, jak si počínat při podpisu:

 

Pro: UNESCO

(následuje seznam funkcionářů UNESCO)

My, nížepodepsaní, protestujeme proti rozhodnutí organizace UNESCO, že stát Izrael nemá právo přidat do seznamu svých národních památek hrobku patriarchů v Hebronu, kde jsou pohřbeni skoro všichni izraelští praotcové a pramáti. Hrobka patriarchů, nejstarší židovská svatyně a druhé nejsvětější místo judaizmu, jsou soustředěny okolo jeskyně Makpela, starověké dvojité jeskyně, uctívané již téměř 4000 let jako místo, kde byli pohřbeni Abraham, Izák a Jákob se svými manželkami. Před 3800 lety si tuto jeskyni koupil Abraham jako pohřební místo pro sebe, svou ženu a své potomky. Je to kolébka židovské historie a ústřední místo židovské identity. Tudíž Hrobka patriarchů má nevyčíslitelnou historickou hodnotu stejně jako posvátný význam pro židovský národ.

Protestujeme rovněž proti rozhodnutí UNESCO prohlásit hrobku Ráchel, jednu z izraelských pramátí, za mešitu a žádat Izrael, aby ji vyjmul ze svého seznamu Národního dědictví. Hrobka Ráchel, třetí nejsvětější místo judaizmu, byla místem modliteb a poutí po více než 3000 let a má zvlášť významný smysl pro izraelské ženy. Ráchel, která zemřela při porodu, byla útěchou a nadějí pro Židy od biblických dob. Do roku 2000 ji Ráchelina hrobka nazývali i Palestinci, je tak jmenována například i v Palestinské encyklopedii z r. 1996 a v palestinské publikaci Palestina, svatá země, ke které napsal úvod Jásir Arafat. Teprve v průběhu druhé intifády oznámil palestinský deník Al-Hayat al-Jadida nové nalezené historické spojení Rácheliny hrobky, podle kterého to prý byla původně mešita.

Ve snaze zlikvidovat židovská historická místa už muslimové vystavěli mnoho mešit na mnoha židovských památných místech a synagogách. Nejjasnějším příkladem je mešita Al-aksá, která stojí na hoře Židovského chrámu a Skalní palác, který byl postaven na židovském nejsvětějším místě. Nyní se tento scénář opakuje. Již stojí palác nad hrobkou Abrahama a Sáry a mešita nad hrobkou Izáka a Rebeky. Fotografie z roku 1900 však ukazují, že u Rácheliny hrobky nebyl žádný muslimský hřbitov. Ten postavili muslimové po roce 1948 ze tří stran této hrobky a nyní prohlašují, že Ráchelina hrobka je jejich pohřební místo, které obsahuje ostatky významného muslima.

….

V poslání UNESCO přitom stojí: „Historické dědictví je naše oprávnění z minulosti, které žijeme dnes a které předáváme příštím generacím. Naše kulturní a přírodní dědictví jsou nepřemístitelné zdroje života a inspirace.“

Žádáme proto, aby UNESCO nedělalo žádné výjimky ve svém poslání, když přijde na dědictví židovské. Práva Izraele a Židů musejí být uznána a ne ignorována, aby UNESCO vyhovělo propalestinským vyprávěnkám Ve snaze přervat židovská kulturní, náboženská i přirozené pouta s hrobkami patriarchů, popírá UNESCO svoji roli ochránce a angažuje se v politickém manévrování, aby oslabilo člena OSN, a podkopává své vlastní principy. Jeho cílem je oloupit židovský národ nejen o posvátná místa, které jsou nezastupitelnými zdroji života a inspirace, ale i o jeho minulost a legitimnost předávanou dalším generacím. Žádáme UNESCO, jehož úkolem je chránit dědictví minulosti, aby chránilo také židovské dědictví namísto toho, aby ho popíralo.

S pozdravem,

Nížepodepsaní

 

Pod tím naleznete tlačítko

Click here to Sign Petition=Klikněte zde pro podepsání petice

Potom text

Četl jsem petici ….. a zde podepisuji:

Name = Jméno (povinné)

Email Address = email (p.)

Comment = Komentář (volitelný)

Poté si vyberete jednu z možností volby pro email:

Private=Soukromý

Available to Petition Author = K dispozici autorovi petice

Public=Veřejný

 

Po vyplnění zmáčkněte tlačítko

Preview your signature = prohlédnout si Váš podpis

Po zmáčknutí uvidíte zobrazení Vašich údajů a tlačítkem

Approve your signature podpis dokončíte

 

25. 11. v 21 hod zde bylo 36 590 podpisů. Dá Bůh, že budou rychle přibývat další.

4490 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Má EU diktátorské tendence? Po politkorektní snaze Evropské komise o vytěsnění Vánoc, ji papež upozornil na fašistické, komunistické a vůbec diktátorské tendence. Má EU diktátorské tendence?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683