"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Průzkum ARD: „Islamofobie“ v Německu utěšeně roste

Autor: Martin Horák | Publikováno: 21.11.2010 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

Německá televize ARD si pro svůj magazín Report Mainz nechala u společnosti Infratest-dimap udělat průzkum veřejného mínění zaměřený speciálně na islám.

Dotazován byl tisíc respondentů. Z nich 37% soudí, že bez islámu by bylo v Německu lépe. 44% je toho názoru, že od debaty okolo imigračních tezí Thillo Sarazina si již člověk může troufnout kritizovat islám. 35% si myslí, že islám je v německé společnosti příliš rozšířen.

K podobným výsledkům dospěla i studie lipské univerzity pro nadaci Friedricha Eberta, ve které byla „islamofobie“ brána jako jedna z forem „pravicového extremizmu“, který byl předmětem studie. Vědecký vedoucí pro tuto studii, Oliver Decker, k tomu říká: „Lidé mnohem snadněji vyjadřují to, co odpovídá jejich resentimentu. Je zde nebezpečí, že se tím změní demokratický konsenzus v zacházení s imigranty.“

Podobně se vyjadřuje i výzkumná pracovnice pro imigraci Naika Foroutan z Humboldtovy univerzity v Berlíně: „Když lidé stále slyší slovo muslimové ve spojení s pojmy kriminalita, odmítání integrace, zaostávání ve vzdělání, ba dokonce genetické defekty a smilstvo, je to velmi nebezpečné.“

Můj dodatek: Myslím, že ti vzdělanci mají v zásadě pravdu. O faktech už se otevřeně píše a lidé tudíž slyší o muslimech zvláště v souvislostech jmenovaných paní Fouroutan, v důsledku čehož se demokratický konsenzus ohledně islámu a přistěhovalectví skutečně mění. Díky Bohu (tomu skutečnému, ne Alláhovi).

Zdroj v NJ

2876 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď