"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

4. integrační mítink na úřadě kancléřky. Kvóty pro imigranty

Autor: -bj- | Publikováno: 8.11.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Integrace, integrace a ještě jednou integrace. To je to oč v Německu posledních let a měsíců běží. Přistěhovalci a zejména ti jinokulturního a islámského původu totiž dezintegrují německou společnost. A Německo si nejen začalo sypat popel na hlavu, že posledních 30 let v integračních snahách zaspalo, ale začalo i cenit zuby, že takto to dál nepůjde, a imigranti se musí integrovat.

A tak vláda pořádá s představiteli muslimských sdružení, komunit a asociací různá vyjednávací fóra k integraci zejm. tureckých muslimů do německé společnosti. Po letní Islámské konferenci to tento týden byla v pořadí již 4. Integrační vrcholná schůzka na úřadě kancléřky. Jenže ani tady nejdou věci nijak hladce, a vzájemné se již okřídlené ujišťování účastníků setkání „jsme na dobré cestě“ má hodně velkou imiginární složku.

Na 4. Integrační schůzce kancléřku Merkelovou a ostatní politiky asi nejvíce nadzdvihl jednatel sdružení Multikulturní Fórum Kenan Kücük. Torpedoval dva nejvěhlasnější výroky německé politiky minulého měsíce a možná celého roku: výrok kancléřky, že multikulturalismus totálně v Německu zkrachoval, že „multikulturalismus je realita, je budoucnost“. Výrok šéfa CDU Seehofera, že Německo není klasickou přistěhovaleckou zemí shodil prohlášením, že „Německo přistěhovalecko zemí je, a ne třeba o tom diskutovat“, basta.

Zelení vedení Turkem Özdemirem na schůzce sice podpořili snahu vlády o začlenění imigrantů do společnosti, avšak v souladu s prohlášením-zákonem tureckého premiéra Erdogana se kategoricky postavili proti tomu, aby integrace znamenala asimilaci, kterou Erdogan v Německu prohlásil za zločin proti lidskosti.

Ústřední muslimská rada zas´ přišla s požadavkem, aby chce-li vláda imigranty integrovat, uzákonila povinné kvóty imigrantů jak ve státní správě, tak v politických stranách (!!!). To ovšem na druhou stranu může být pro německou společnost a státní správu značně erodující a politické strany oslabit či paralyzovat.

zdroje:
http://www.stern.de/politik/deutschland/4-integrationsgipfel-in-berlin-wie-herr-kuecuek-die-kanzlerin-aergerte-1620402.html
http://www.welt.de/politik/deutschland/article10725412/Streit-nach-Migrationsgipfel-Muslime-wollen-Quote.html
http://www.handelsblatt.com/newsticker/politik/streit-nach-migrationsgipfel-muslime-wollen-quote;2685885
http://www.morgenpost.de/newsticker/dpa_nt/infoline_nt/brennpunkte_nt/article1441502/Streit-nach-Migrationsgipfel-Muslime-wollen-Quote.html
http://www.stern.de/politik/deutschland/4-integrationsgipfel-in-berlin-wie-herr-kuecuek-die-kanzlerin-aergerte-1620402.html
http://www.faz.net/s/Rub594835B672714A1DB1A121534F010EE1/Doc~EF6E0024DABA142438C01290D690C650D~ATpl~Ecommon~Scontent.html 

2340 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď