"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Pro-Wildersovská demonstrace v Amsterdamu

Autor: -bj- | Publikováno: 4.11.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Přibližně tisícovka stoupenců Anglické obranné ligy (English Defence League - EDL) se v sobotu sjela na povolenou demonstraci do Amsterdamu na podporu holandského protiislamizačního politika Geerta Wilderse. Kultivovaný a spíše subtilní Wilders se ovšem od akce oficiálně distancoval.

Akci předcházely a provázely policejní manévry, neboť pro/imigranští aktivisté vyhlásili protidemonstraci. Amsterdamský magistrát, který nakonec manifestaci EDL povolil, ji vykázal na okraj metropole ke Sloterdjiku, aby zabránil ohlášené konfrontaci levicových protidemonstrantů. Těch bylo nakonec více než 30 zadrženo a s pokutou opět propuštěno.

Řečník EDL ve svém projevu poukázal na slabé stránky demokracie, která je vykázala za město a protidemonstrantům umožnila na jejich vanu rozbít všechna okénka. Zejména však poukázal na to, že demokracie nebyla schopná obstát před islamizací, která dle jeho slov dnes znesvobodňuje západní svět nejen v evropském, ale i globálním měřítku.

zdroje:
http://www.belfasttelegraph.co.uk/news/local-national/uk/english-defence-league-in-protest-14991226.html?r=RSS
http://www.walesonline.co.uk/news/uk-news/2010/10/30/english-defence-league-in-protest-91466-27571278/
http://www.liverpooldailypost.co.uk/liverpool-news/uk-world-news/2010/10/30/english-defence-league-in-protest-92534-27571277/
text a foto: http://news.sky.com/skynews/Home/UK-News/Anti-Fascists-Arrested-At-English-Defence-League-EDL-Geer-Wilders-Rally-In-Sloterdijk-Amsterdam/Article/201010415788204?f=rss
video: http://www.dailymotion.com/video/xfgkh9_english-defence-league-edl-in-amsterdam-1_news
http://www.youtube.com/watch?v=xuuqC7yhpxw&feature=related

2589 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď