"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Multi-kulti v Británii: Poslanec pobodán za hlas pro válku v Iráku. Vražedkyně u soudu

Autor: -bj- | Publikováno: 3.11.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Tento týden stanula ve Velké Británii před soudem radikálním islámem indoktrinovaná studentka Rošonara Čudhry, která se v květnu pokusila zavraždit britského poslance Stephena Timmse, kvůli jeho hlasu pro válku v Iráku. Čudhryová se u soudu přiznala, že Timmse chěla zavraždit jako pomstu za jeho hlasování v parlamentu pro válku v Iráku, a kdyby jí nezastavili, ubodala by ho k smrti.

Na Timmsovu květnovém setkání s voliči se k němu přiblížila s úsměvem, jakoby si s ním chtěla podat ruku a než ji přístojící pořadatelé zpacifikovali, zasadila mu dvě rány nožem do břicha. Díky okamžité hospitalizaci Timms pokus o vraždu přežil. Celo scénu snímala bezpečnostní kamera, a záběry lze shlédnout ve zdrojových médiích k tomuto článku.

U soudu Čudhryová uvedla, že svou inspiraci čerpala ze sledování kázání protizápadního islámského radikála Anwara al-Awlakiho, který muslimy po celém světě vyzývá k boji proti Západu a pomstě za vpád do Iráku. Pro svůj promyšlený úkladný čin si koupila dva nové ostré nože – jeden rezervní, které pronesla v kabelce do mítingového sálu. Rány vedla do měkkých tkání horní části břicha, neboť podle svých slov je slabší konstituce, chtěla mít jistotu zásahu.

zdroje:
http://www.independent.co.uk/news/uk/crime/student-who-stabbed-mp-stephen-timms-inspired-by-alqaida-cleric-2123072.html
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/england/london/8686612.stm
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1325860/Moment-Roshonara-Choudhry-pulled-knife-MP-Stephen-Timms.html
http://www.heraldsun.com.au/news/breaking-news/roshonara-choudhry-guilty-of-trying-to-kill-british-mp-over-iraq-war/story-e6frf7jx-1225946985248
http://www.guardian.co.uk/politics/blog/2010/nov/02/roshonara-choudhry-michael-white-stephen-timms
http://news.sky.com/skynews/Home/UK-News/Student-Is-Found-Guilty-Of-Trying-To-Kill-Labour-MP-Stephen-Timms-After-He-Voted-For-The-Iraq-War/Article/201011115790630?lpos=UK_News_First_Home_Article_Teaser_Region_7&lid=ARTICLE_15790630_Student_Is_Found_Guilty_Of_Trying_To_Kill_Labour_MP_Stephen_Timms_After_He_Voted_For_The_Iraq_War 

2983 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Má být na hranicích proti imigrantům použita síla? Premiér Orbán prohlásil, že pokud Turecko pustí na Evropu imigranty, Maďarsko bude bránit své hranice s použitím síly. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď