"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Anglická obranná liga navazuje kontakty s Tea Party

Autor: Martin Horák | Publikováno: 31.10.2010 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

Anglická obranná liga (English Defence Legue, zkratka EDL), poměrně nové hnutí k obraně Velké Británie před hrozícím zaplavením islámem a islámským právem, se snaží navazovat kontakty i s podobně uvažujícími lidmi za oceánem, zvláště se členy Tea Party. Hnutí Tea Party není jednotně organizováno ani není zcela jednotné, nicméně antimultikulturní postoj většiny jeho stoupenců je zřejmý, a proto se u nich snaží stoupenci EDL hledat podporu i inspiraci.

Představitel židovské sekce EDL, Robert Moor, pozval na minulou neděli do Londýna Rabbi Nachum Shifrena, kandidáta Tea Party do kalifornského senátu. Ten vystoupil na demonstraci organizované EDL. Program „zahájili“ stoupenci extrémní levice, kteří se snažili jeho vystoupení znemožnit nalitím vody do zvukové aparatury, v důsledku čehož tato nejprve přestala fungovat a i potom, co fungovat opět začala, z ní znělo do hlasu pana Shifrena mírné chraptění. Demonstrace ovšem přesto úspěšné proběhla, Shifren ve své řeči mj. kritizoval britská média ze snahy lhát a zatajovat zejména nebezpečí plíživého nástupu práva šaríji. Řečnicky se zeptal: „Kam se podělo čestné a nestranné zpravodajství?“

Po skončení demonstrace chtěl vyzkoušet tradiční symbol britské svobody slova – Speaker’s Corner. Toto kdysi slavné místo, na kterém mohl každý mluvit, o čem chtěl, je v posledních letech využíváno hlavně muslimy. Je vcelku příznačné, že Shifrena a jeho příznivce z EDL zastavila nedaleko Speaker’s Corner policie a nedovolila mu tam vystoupit.

Shifren také poskytl interview stanici BBC, kde o postoji svém a pravděpodobně i celé Tea Party řekl: „Nechceme multikulturalizmus, nechceme různost. Chceme Ameriku, chceme ústavu, chceme náš jazyk. Pokud někteří lidé nemohou přísahat věrnost naší ústavě, pak chceme, aby Ameriku opustili.“

Zdroje v AJ:

článek 

článek

video 

video

video  

video

3107 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď