"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Ve Francii se zformovalo extrémistické hnutí proti imigrantům

Autor: -bj- | Publikováno: 28.10.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Multikulturalismus, nedávno v Německu oficiálně prohlášený za nefunkční politický koncept, nefunguje ani v ostatních zemích Evropského svazu EU. Pokud ovšem byl oficiálně rozpoznán  a prohlášen za nefunkční a nepozitivní, je nasnadě, že je zřejmě negativní a sociálně patologický, škodící celé společnosti. A vskutku není nouze o indicie, že je to právě ničemný koncept multikulturalizmu, který skýtá živnou půdu rasizmu, xenofobii, náboženské zášti a hnutí směřujících k potlačování základních lidských práv a svobod. Posledním příkladem může být Francie dnešních dnů.

Ve stávkové a demonstrační vřavě Francie posledních dnů kypí a vyvěrají na povrch nejrůznější brizantně extrémistické vášně, hnutí a skupiny. Poprvé byla například identifikována tzv. stávková „sociální gerila“. Jiným brutálně extrémistickým hnutím, které vyhřezlo napovrch, je nenávistné hnutí francouzských mladých proti nepřizpůsobivým imigrantům. Toto hnutí se zformovalo na internetových sociálních sítích a je spontánním, bez určitého vedení. Nepřizpůsobivým přistěhovalcům spílá do sběři a lůzy a média je de facto pojmenovala „protilůzové hnutí“.

První masivní demonstrace protilůzového hnutí mladých se uskutečnila tuto neděli v Paříži. Slabé tři stovky mladých demonstrantů provolávaly hesla jako: Sociální revoluci! Vládu mladým! Francii francouzům a s lůzou ven! Už žádný kebab! ap. Kromě protiimgrantských nálad, protilůzové hnutí surfuje rovněž na vlně atiglobalismu a lokálního patriotizmu.

Takto extrémisticky zjitřená a přehřátá nebyla Evropa již několik desetiletí. A aniž by chtěl být dělán z multikulturalizmu obětní beránek, sotva se bude moci vyvinit. Ostatně v politice východounijních zemí již začíná platit: Multikulturazmus? Opatrně s tím...

zdroje:
http://www.abc.es/20101026/internacional/movimiento-antigentuza-201010261237.html
http://www.20minutes.fr/ledirect/611907/societe-manifestation-jeunes-extreme-droite-anti-racaille-paris
http://www.elintransigente.com/notas/2010/10/26/chusma-chusma-franceses-contra-pobres-musulmanes-negros-59863.asp
http://www.youtube.com/watch?v=P_X2Z_F53ys
http://www.youtube.com/watch?v=xXPtI-DI6Zs

3877 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď