"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Hygiena se svolením

Autor: Karolína Kunstová | Publikováno: 28.10.2010 | Rubrika: Islám
Ilustrace

Islám učí, že používání parfému je v určitých případech velký hřích. Žena se smí naparfémovat jen v případě, že se nejde modlit, je doma a nebo s manželem či vhodnými příbuznými, a hlavně nemá být cítit voňavkou v přítomnosti cizích mužů. Některé islámské autority dokonce tvrdí, že v Evropě by se kvůli rozšířené homosexualitě neměli vonět ani muži.

Vůně jsou obecně považovány za prostředek svádění a navoněná žena tím dává najevo, že je přístupná a chtivá sexu. Proto je zakázáno ženám používat parfém, kdykoli hrozí riziko setkání s nepříbuznými muži. Jednoduše, jdou - li ven, nesmí se vonět, říkaly by si tak o znásilnění, eventuálně o zbičování mutawwah, náboženskou policií.

Problémy to přináší v nečekané oblasti. V hygieně. Manžel smí manželce zakázat, aby se myla parfémovaným mýdlem, ale co dělat, když jiné nemá? Řešení je nasnadě. Umýt se jen vodou a mýdlo nepoužít. O sporném účinku tohoto hygienického pravidla není pochyb, nehledě na to, že mastnota se ani teplou vodou bez použití zásaditých mycích prostředků úplně neodstraní z kůže.

Parfémy jsou těkavé, ale přesto, než úplně vyprchají z kůže, uplyne nějaký čas, a ten čas je určitě delší, než čas mezi modlitbami. Proto je minimálně jedna nebo dvě modlitby po použití parfému neplatné, neboť před většinou modliteb se muslimka nemusí sprchovat celá, ba ani převlékat, stačí se jen zahalit. V šatech se voňavka drží také déle než na kůži a může molekuly parfému "vracet" zpátky na pleť a znemožňovat modlitby.

V islámu nezáleží na osobních preferencích, vždyť spousta žen by byla jistě velmi ráda navoněná doma i venku. Záleží na tom, co povolí manžel - a ten je přece řízen Alláhem. Záleží tedy jen na tom, co povolí Alláh. A kdo se ho zeptá, když za sebe posílal jen anděly už za Muhammadem, který mu byl nejblíže, namísto aby se obtěžoval osobně? 
 

2693 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Dienstbier: Česko dokáže přijmout až 15 tisíc uprchlíků. Může je aktivně oslovovat v zemích, odkud přicházejíKadyrov : Macron podněcuje k terorizmu !Arméni zveřejnili svědectví syrského islamisty o výcviku teroristů v TureckuZa podřezaného francouzského učitele před švédským parlamentem "pietně" spálen Korán Erdogan: "S muslimy v Evropě je zacházeno jako se židy v r. 1939!"

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Stigma ‚bílého privilegia‘ a ‚toxické maskulinity‘ poškozuje kluky z bílé pracující třídyProsím, pomozte

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Docent: Chce dotaci? Ať jde pomoct zdravotnictví! Že kvůli covidu zdechneme hlady? Tak se podívejte„Nelegální noční srazy pejskařů. Dobře, že jim vláda zatla tipec!“ I toto zní ze Sněmovny
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď