"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Proč nepovolit mešitu?

Autor: Karolína Kunstová | Publikováno: 14.10.2010 | Rubrika: Islám
Ilustrace

Islám je podle svých oveček náboženstvím míru. Protože jsou k sobě vždy uctiví, milí a příjemní, chtějí se setkávat co nejčastěji a staví si k tomu krásné domy, nazývané mešity. Mešita slouží společenskému životu a každý muslim v ní najde radu a útěchu. Najde však zde i něco jiného. Je - li příliš rozhořčen na svět, v kterém žije, nalezne zde psychickou i věcnou podporu k pomstě. Ne nadarmo se proslýchá, že mešity slouží jako sklady. Sklady věcí potřebných k praktikování islámu, sklady zbraní a trhavin, sklady lidí s pošramocenou duší.

Mešity slouží i ke vzdělávání. Jako učitel zde slouží imám, učící děti recitovat korán, často i číst a psát v jazyce koránu, protože arabština není rodným jazykem devadesáti procent muslimů. Díky tomu, že korán nemá žádného nejvyššího duchovního, je každý imám nejvyšší autoritou pro svou náboženskou obec a jeho slovo je zákonem - rozhoduje spory, radí muslimům s životními problémy, dává dohromady vhodné potencionální páry. Smí to být pouze muž. K imámství se z žen nejblíže dostala Fatima al-Zahra, Mohamadova dcera, kterou označují za neomylnou, ale nikoli za imáma.

Je zbytečné ptát se žen na dění ve svatostánku. Jsou považovány za emotivní, poněkud naivní a nedůvěryhodné k podobným vážným tématům. Nemají ani přístup do prostor, které slouží "vážným" účelům, smí jen do své galerie a vyhrazených prostor, kde se zase nesmí vyskytovat mužští návštěvníci. A - kromě čečenských "černých vdov" odpalujících se v Rusku - se v Evropě zatím atentátnice nevyskytují.

Kolem mešity by se měly dodržovat jistá pravidla. Špatné je řeznictví s prodejem vepřového masa, obrazárna z důvodu zobrazování lidských tváří, knihovna ze stejného důvodu, hospoda, prodejna alkoholu,  vzhledem k tomu, že alkohol se prodává i v supermarketu, tak ani supermarket, samozřejmě ne synagoga či modlitebna jiné víry...

Muslimové se podle svých pravidel mohou modlit kdekoli a Alláh jejich modlitbu vyslyší. Proto jsou mešity v zemích nevěřících spíše bezpečnostním rizikem, než nutnými místy modliteb. Dalšími mešitami si tedy jen zaděláváme na pořádný problém a otvíráme díru v obraně země, nemluvě o tom, že se sem přistěhují další muslimové a jejich rodiny, k nám, do země zaslíbené. Mešita do Čech zkrátka nepatří. 
 
?

2846 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď