"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Afghánistán: pederastie jako vedlejší produkt islámského práva.

Autor: Martin Horák | Publikováno: 11.10.2010 | Rubrika: Islám
Ilustrace

Západní vojáci, bojující v Afghánistánu, tam velmi často potkávali starší muže jdoucí za ruku s hezkým mladým chlapcem, z jejichž chování bylo zřejmé, že se nejedná o otce se synem. Někteří dokonce občas potkávali mladé afgánské muže, kteří se s nimi chtěli mazlit. Vůbec to nechápali.

Americké ministerstvo obrany nakonec najalo sociologa Cardinalliho, aby věc prověřil. Jeho studie Paštunská sexualita přinesla opravdové překvapení.

Afghánští muži si již po staletí berou jako milence přibližně devíti až patnáctileté chlapce. Podle některých výzkumníků tvoří až polovinu příslušníků paštunského kmene v Kandaháru a jiných jižních městech bacha baz, což je výraz pro starší muže s chlapeckým milencem. Ti muži se tím běžně chlubí, patří to tam k dobrému tónu. Proslýchá se, že bacha bas se nejméně jeden, ale spíše dva, vyskytují i v rodině prezidenta Hamida Karzáího, který je Paštun a má 6 bratrů. Podle jednoho Američana, který pracoval v paláci Karzáího, tam byla pederastie široce rozšířená mezi vojáky a členy ochranky. Mluvili o chlapcích skoro pořád.

V pětisettisícovém Kandaháru i dalších městech jsou velmi populární taneční večírky, na kterých jsou chlapci oblečení jako dívky, zkrášlení make-upem a se zvonečky na nohou. Tancují pro muže středního věku, kteří na ně házejí peníze a pak si je berou domů. Ministerstvo obrany nazvalo tančící chlapce „široce rozšířenou, kulturně podmíněnou formou mužského zneužívání.“

Podle sociologů a antropologů je problém nejspíše výsledkem perverzní interpretace islámského práva. Ženy jsou nedostupné. Afghánští muži nemohou s nesezdanou ženou hovořit ani ji vidět, dokud ji nenavrhnou manželství. Od kotníků až po hlavu je schovaná.
Jak řekl reportérům 29letý Mohammed Daud: „Jak se můžete zamilovat do ženy, když ji nevidíte? To u chlapců vidíte, který je hezký.“

Dokonce po svatbě si mnozí muži ponechávají své chlapecké milence. Oblíbené afghánské úsloví říká: „Ženy jsou na děti, chlapci pro potěšení.“ Fundamentalističtí imámové, přehánějící význam koránských pasáží o menstruaci, učí, že žena je nečistá a proto nechutná. Jeden ženatý muž se dokonce Cardinalliho ptal, jak se může žena stát těhotnou a když dostal vysvětlení, reagoval se znechucením: „Jak může jeden toužit po ženě, když ji Bůh udělal nečistou?“

To také zčásti vysvětluje, proč ženy jsou schovávány – a pokud se chovají „nevhodně“, tak kamenovány. Islámské právo také zakazuje homosexualitu. Ale pederasti to snadno okecají. Tvrdí, že když se do těch chlapců nezamilují, tak to není žádná homosexualita. Ovšem tisíce a tisíce chlapců, kteří jsou opakovaně a po mnoho let obětí zneužívání, to ničí život. A ničí to i afgánskou společnost. 

Cardinalli říká, že to, co viděl a slyšel, ho stále straší. Jako například jeden chlapec, který muži, co ho zneužíval, říkal můj pán. Reportérovi řekl: „Jednoho dne vstanu a budu vlastníkem. Budu mít své vlastní chlapce.“ 

K tomu mě napadá, že je zajímavé, jak různé druhy pohanství dospívají často k velmi podobným výsledkům. Ono oblíbené afghánské úsloví mi ihned připomnělo starověkou Spartu. Muži její vládnoucí třídy se zabývali permanentně válkou (v těch řídkých chvílích, když zrovna nedobývali cizí země či nepotlačovali domácí povstání zotročených vrstev, se v boji cvičili) žili od 10 let prakticky pouze mezi sebou a také si ve všem vystačili, tedy kromě práce, na tu měli heilóty – zemědělské otroky s právy asi tak jako vězeň sovětského gulagu a další porobené vrstvy a dále také na rození dětí, ke kterému potřebovali, překvapivě, ženy.

Proto se také každý sparťanský muž okolo 20 let oženil - na tehdejší řecké poměry to bylo poměrně pozdě. Svatební obřad vypadal tak, že žena byla ostříhána na krátko, oblečena do mužských šatů a uvržena na kavalec v odlehlém stanu. Muž k ní přišel, provedl oplodnění (to bylo to, oč šlo) a příště ji obvykle navštívil až po narození dítěte.

Sparťanská žena ovšem nemusela chodit v burce, naopak jí nejspíš byla tolerována i nevěra – jejím úkolem bylo rodit děti, a když byl muž dlouho pryč – což byl dost často vzhledem k prakticky permanentním válkám – bylo nejdůležitější, aby ji někdo oplodnil. Ženy se též zabývaly řízením domu a hospodářských záležitostí – někdo to musel dělat, když tam manžel skoro nebyl. V těchto věcech se to tedy od Afghánistánu lišilo, ovšem se „sexuální orientací“ to bylo zjevně dost podobné.

Skoro se mi chce napsat, že ti dnešní sexuální politickokorekčníci jsou proti nim ještě zlatí, když nám tvrdí, že homosexualita je jinou variantou normy u 4% mužů (pravda někteří jsou i ambicióznější, v jednom z levicových států USA dlouho dobu propagovali názor, že normální míra je 10% než pod tlakem faktů ustoupili na 2,7%). Počítám, že kdyby nás ovládli staří Sparťané či afghánští muslimové, nejspíš by se naše děti učili vědeckému sexuologickému poznatku, že homosexualita či pederastie je projevem úplně normálního sexuálního cítění u každého normálního muže. Pravda, pokud by tady tedy zůstaly nějaké školy.

Potěšující je, že nadvláda starověkých Sparťanů nad Českem je z říše sci-fi. Žel Bohu ovšem na rozdíl od té druhé možnosti. 

Zdroje: http://articles.sfgate.com/2010-08-29/opinion/22949948_1_karzai-family-afghan-men-president-hamid-karzai

Kniha Michael Grant, Zrození Řecka 

6696 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď