"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Britské školy, kde je nařízeno nosit islámský závoj

Autor: Odjinud | Publikováno: 7.10.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Stovky dívek ve Velké Británii nuceny zahalovat se ve škole islámským šátkem. Povinné zahalování zavedly již tři školy. Žákyním je nařízeno nosit burku dokonce i mimo prostory školy.

The Sunday Telegraph odhalil, že už tři školy zavedly povinné zahalování dívek islámským šátkem. Jsou to: Dívčí škola Madani (východní Londýn;),

Jamea Al Kauthar (Lancaster), Dívčí akademie Jameah (Leicester). Ve všech třech případech se jedná o soukromé školy určené výhradně pro dívky ve věku 11 – 18 let.

Ed Husain z protiextremistického think tanku Quilliam uvedl: „Prosazování nikábu není tradiční islámská praxe, ať už v Británii nebo ve většině islámských zemí. Je to pouštní praxe, která patří do jiného století a do jiného světa.“

Opatření kritizuje i imám Dr. Taj Hargey, který označil tento jev za nebezpečný a znepokojující. „Vymývají dětem mozky, aby se oddělovaly od většinové společnosti.“ Konzervativní poslanec Philip Hollobone tuto praxi odsoudil: „Je velmi smutné, že v Británii ve 21. století jsou dívky nuceny skrývat své tváře.“

Škola Madani ve školních pravidlech uvádí: „Školní uniformy podléhájí islámskému kodexu oblékání. Oděv určený mimo školu sestává z černé burky a nikábu.“ Řád školy rovněž upozorňuje, že porušení bujde „náležitě potrestáno“. Rodičům pak škola ukládá zákaz pouštět na veřejnost jakékoliv informace o studentkách bez souhlasu školy.

Školní inspekce uvedla, že školu pochválila za řadu aspektů, včetně chování dívek. Pouze poznamenala, že výuka historie byla školou omezena na islámskou historii.

Obdobně je na tom i škola Jamea Al Kauthar, kde má 400 studentek kromě povinného zahalování zakázáno upravovat si obočí, skracovat si vlasy a řadu dalších.

Školy se odmítly k otázkám novinářů vyjádřit.

zdroj: The Telegraph

www.mediaoislamu.cz

2537 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď