"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Sarrazin znepokojen z masivního emocionálního ohlasu

Autor: -bj- | Publikováno: 4.10.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Bývalý člen představenstva německé centrální banky Thillo Sarrazin, který byl za svoji otevřenou opozici proti imigrační politice vlády minulý měsíc odejit, vyjádřil znepokojení nad kolosálním a vysoce emotivním ohlasem na svoji knihu „Německo (imigrací) oddělává samo sebe“. Sarrazin tak upozornil na to, že stojí-li většina společnosti v existenciální otázce přistěhovalectví a islámské imigrace za ním, a ne za odpovědnými vládními činiteli, pak je to situace přinejmenším povážlivá.

Konstatoval rovněž, že ptát se, zda jím exponované skutečnosti náhodou nenahrávají pravicovým extrémistům, je plně opodstatněné. Za ony skutečnosti nelze ovšem vinit Sarrazina, nýbrž ty, kteří na se vzali politickou zodpovědnost a s ní spojenou odměnu a požitky. Spravedlivé by zřejmě bylo, aby dnes byli pohnáni ke zodpovědnosti, složili z ní účty a neprávem nabylý prospěch vydali a škody kompenzovali.

Sarrazinova kniha se setkala s nadšenou většinovou podporou německých občanů, a vpodstatě přinutila vládní kabinet se o přistěhovalecké politice vyjadřovat pravdivěji. Thillo Sarrazin v současnosti cestuje po celém Německu s prezentací své knihy. Jeho přednášky jsou většinou vyprodány a namnoze se autorova četba změnila v živé diskuzní fórum.

V Německu, stejně jako ve Francii, Velké Británii, Švédsku či dalších západních zemích se v posledních letech ukazuje, že zejména islámská imigrace poté, co se v hostitelských zemích etablovala, nehodlá stavět na postkřesťanských a tradičně evropských tradicích a naopak si nárokuje obohatit a implementovat do evropské kultury islámskou, v neposlední řadě včetně zákonných norem dle islámského práva šaría. To se ovšem samozřejmě neslučuje s postojem původních Evropanů a dochází ke stupňujícím se antagonistickým pnutím. Sarrazinova kniha tak mluví Němcům z duše.

Zaskočení vládní politici v čele s kancléřkou Merkelovou poněkud změnili tudíž public relation (veřejnou prezentaci) přistěhovalecké politiky v tom smyslu, že se vůči imigrantům tváří náročněji a německou veřejnost na druhé straně připravují na to, že ve své toleranci k přistěhovalcům bude nyní muset říci i B a zejména v muslimských náboženských praktikách a islamizačních aktivitách jim v zájmu zachování sociálního smíru ustoupit.
 

zdroje:
http://www.welt.de/politik/deutschland/article10006921/Die-Zustimmung-zu-seinem-Buch-beunruhigt-Sarrazin.html
http://www.faz.net/s/Rub546D91F15D9A404286667CCD54ACA9BA/Doc~E44711A13FF1C42BF8CA9A0B628335D05~ATpl~Ecommon~Scontent.html
http://diepresse.com/home/politik/aussenpolitik/598892/index.do
http://europenews.dk/de/node/35991
http://www.blick.ch/news/ausland/jeder-mensch-hat-angeborene-grenzen-der-bildungsfaehigkeit-157717 

2923 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď