"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Tisková zpráva: RRTV vydala dalši rozhodnutí o islamofobii v českých mediích

Autor: Redakce | Publikováno: 24.9.2010 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Jménem Libertas Independent Agency o.s. (LIAo.s.), sdružující brněnské muslimy a přátele muslimských národů, oznamujeme, že místopředseda našeho občanského sdružení Lukáš Lhoťan obdržel informaci o přijetí jeho podnětu na podezřeni z islamofobního projevu ve vysíláni Českého rozhlasu. Na základě jeho podnětu Rozhodla Rada pro rozhlasove a televizní vysíláni (RRTV), že pořad Názory a argumenty, vysílaný Českým rozhlasem dne 3 dubna 2010, obsahoval islamofobni projev a byl neobjektivní a nevyvážený.

Konkrétně se jedná o část, v niž komentátor Rudolf Kučera tvrdil, že "se v arabských islámských zemích nepraktikuje vůči křesťanům žádná tolerance, že se v těchto zemích nesmí stavět kostely." Vzhledem k faktu, že se jedná o evidentní lež a jeden z projevů v české společnosti zakořeněného protiarabského předsudku (tj. že v arabských zemích nesměji křesťané stavět kostely) podal mistopředseda našeho občanského sdružení Lukáš Lhoťan stížnost monitorovacimu středisku RRTV.

Jak je uvedeno v prohlášeni RRTV, dostupném v jejím zápisu z 15. zasedání, Rada upozorňuje provozovatele Český rozhlas na porušení § 31 odst. 3 zákona č. 231/2001 Sb., neboť odvysíláním pořadu Názory a argumenty dne 3. dubna 2010 v čase 18:10 hodin (konkrétně příspěvek Rudolfa Kučery na téma „Jaká má být míra tolerance pro netoleranci?") na programu Český rozhlas 6, se dopustil porušení povinnosti zajistit, aby ve zpravodajských a politicko-publicistických pořadech bylo dbáno zásad objektivity a vyváženosti a stanovuje mu lhůtu k nápravě do 10 dnů od doručení upozornění.

Jménem všech členů a sympatizantů LIA o.s. zdůrazňujeme, že našim cílem nebylo démonizovat Česky rozhlas nebo jeho pracovníky, ale pouze legalnimi opravními prostředky upozornit na vzrustající pronikáni islamofobních předsudku a projevů do veřejnoprávnich médií a na celkový vzestup islamofobních nálad v české společnosti.

Za Libertas Independent Agency o.s.
V Brně 2010
Lukáš Větrovec
předseda
email: alija.harisovic@seznam.cz

Lukáš Lhoťan
místopředseda
email: lukaslhotan@seznam.cz 

 

pozn. redakce - tiskovou zprávu přetiskujeme i s chybami, s jakými ji její autor, Lukáš Lhoťan, rozesílá. Není schopen ani rozeznat mezi dlouhým a krátkým "i", což také o něčem svědčí.

2495 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Finská poslankyně EP: EU jedná s Británií jako s vazalem. Postoj Británie by měl inspirovat další země k odchodu z EU! Expremiér: Musíme mít odvahu si přiznat, že máme problém s islámem!Rakouská armáda vyhodila vojenského imámaMuslimka na nádraží v Lyonu hrozila bombouProč americká vláda chrání saudskoarabskou rozvědku, když vyšetřovatele potvrdili její odpovědnost za 11 září?

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Francouzský prezident oznámil, že se nadále snaží pofrancouzštit migranty. Slíbil přijmout tvrdé zákony, aby potřel „islámský separatismus“To jsou ale náhodičky... Jak to doopravdy bylo s koronavirem...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Prymula byl symbol, teď už Babiš jen minimalizuje škody. Krizové řízení ale dnes moc nepředvedl, kroutí hlavou politologPodpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď