"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Pomozte mi, zabijí mě! prosí gay diplomat

Autor: Odjinud | Publikováno: 17.9.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Diplomat Saudské Arábie požádal o azyl ve Spojených Státech, protože se bojí o svůj život. Důvodem je jeho gay orientace a přátelství s židovkou, za což mu v Saudské Arábii hrozí trest smrti.

Los Angeles – Diplomat Ali Ahmad Asseri byl až do nynějška úspěšný muž, kterého schopnosti vyšvihly na post prvního tajemníka saúdského konzulátu v Los Angeles. To vše se ale nyní změnilo. Vyšla totiž najevo jeho gay orientace a byl mu nařízen návrat do Saudské Arábie, kde ho čeká trest smrti.

Saudské úřady reagovaly na zprávu rychle: Asseriho sesadily z funkce, zrušily mu diplomatický pas a nařídily mu vrátit se do vlasti. V islámské Arábii mu za homosexualitu hrozí trest smrti. Další přitěžující okolnost: Saudové zjistili, že se přátelí s židovkou. To je v islámských zemích nepřípustné, přátelení s křesťany a židy muslimům korán zakazuje.

Asseri zveřejnil na internetu rozlobené prohlášení, ve kterém kritizuje zaostalost Saudské Arábie a militantní islámské duchovní, kteří šíří netoleranci. Nyní mu hrozí nucený návrat do vlasti, kde jej čeká politické pronásledování a trest smrti. Proto nyní požádal americké úřady o udělení azylu. „Můj život je ve velkém nebezpečí. Když se vrátím do Saudské Arábie, zabijí mě bez skrupulí za bílého dne.“

Trestání homosexuality je součástí islámského práva šaría, které muslimové považují za nařízené Alláhem a závazné pro všechny. Tresty za homosexualitu se liší napříč islámskými školami, trestána je ale vždy. Mezi mírnější tresty patří vězení, 100 ran bičem na veřejnosti. Častým trestem je  doživotní vězení nebo trest smrti ukamenováním, oběšením, nebo shozením z vysoké budovy.

Kamenování homosexuálů a nevěrných žen, zabíjení nevěřících a židů v islámu je postaveno na životě proroka Mohammeda, kterého muslimové chápou za ideál dokonalého člověka. Mohammed nejenomže nařídil zabíjení homosexuálů, ale přikázal muslimům vyhnat z domovů i ty, kteří by jako homosexuálové mohli vypadat, tedy zženštilé muže a maskulinní ženy. Otce Ajíšy (Mohammedovy manželky, kterou pojal v jejích šesti letech za manželku a od devíti s ní měl sexuální styk) jménem Badr, přikázal Mohamed za živa upálit, právě jako trest za homosexuální chování. Čtvrtý chalífa, Mohamedův zeď Ali, nařídil homosexuály kamenovat, nebo popravit shozením z minaretu  mešity.

Tyto postoje vůči homosexuálům jsou nedílnou součástí muslimské víry a zastávají je i evropští muslimové. S narůstající muslimskou populací v Evropě tak narůstá i počet homofobních útoků. Výzkum institutu Gallup z roku 2009 ukázal, že ani jeden britský muslim homosexualitu netoleruje. Mezinárodní anketa amerických muslimů Zogby  v roce 2002 ukázala, že 68% muslimů požaduje za homosexualitu trest smrti.

www.mediaoislamu.cz

3342 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď