"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Milánský arcibiskup podporuje stavbu mešity

Autor: -bj- | Publikováno: 15.9.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Milánský arcibiskup Dionigi Tettamanzi podpořil kontroverzní požadavek stovky tisíc milánských muslimů na stavbu mešity. Přivodil si tím především ostrou kritiku ze strany Ligy severu. „Ať jim ji dovolí postavit ve Vatikánu“, zaznělo z Ligy. Milánská radnice arcibiskupovi vzkázala, že to teď není její prioritou. Rovněž ministr vnitra Maroni se nechal slyšet, že tu není od toho, aby stavěl mešity, a deník La Padania dokonce kardinála Tettamanziho otituloval jako imáma Milána.

V roce 2009 byla muslimům zavřena improvizovaná mešita na Vía Jenner z důvodu problémů s veřejným pořádkem, a od té doby se stovky milánských muslimů schází po garážích, sportovních stadionech, školách apod. Přestože islám a muslimové se v zemi, která je symbolem západního křesťanství, v mnoha aspektech jeví jako cizorodý element, není málo hlasů, které apelují na praktičtější aplikaci práva svobody vyznání pro muslimské přistěhovalce. Problémem však je, že islám nijak nepodporuje, a spíše konfrontuje a odmítá italské národní a západní hodnoty vůbec.

zdroje

http://www.blitzquotidiano.it/politica-italiana/loga-imam-tettamanzi-milano-moschea-ramadam-532251/
http://www.voanews.com/english/news/europe/Muslim-Leader-Proposing-Mosque-in-Florence-Italy-102652799.html
http://milano.corriere.it/milano/notizie/cronaca/10_settembre_6/tettamanzi-pontida-lega-moschea-1703704783239.shtml
http://www.elpais.com/articulo/internacional/arzobispo/Milan/reclama/nueva/mezquita/ciudad/elpepiint/20100907elpepiint_6/Tes
http://milano.repubblica.it/cronaca/2010/09/04/news/tettamanzi_subito_la_moschea_milano_garantisca_il_diritto_di_culto-6765855/

2382 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď