"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Britští muslimové omylem napadli aktivisty Antifa, kteří je přišli podpořit

Autor: Odjinud | Publikováno: 13.9.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Bradford – Ve městě se rozšířila fáma, že EDL jede do města pořádat protiislámskou demonstraci. Muslimy přijeli podpořit také aktivisté Antify, kteří byli muslimy napadeni. Tři z nich byli zraněni.

Britská anarchistická organizace vydala prohlášení, ve kterém poukazuje na to, jak je English Defence League mimořádně nebezpečná. Je prý odpovědná i za násilnosti, kterých se neúčastní.

Při příležitosti 11. září se v Leedsu popralo několik desítek členů pravicové  EDL, která bojuje proti islamizaci spolu s levicovými socialisty z SWP, která „bojuje proti fašismu a podporuje muslimy“. Poté se rozšířila fáma, že EDL jede do města Bradford, aby zde uspořádala protestní demonstraci proti islamizaci.

Fáma v zápětí dorazila do Bradfordu a místní muslimská komunita vyrazila do ulic, aby se s demonstranty střetla. Do ulic vyrazili i anarchisté, bojující za multikulturní společnost, aby podpořili muslimy. Protože se jednalo o fámu a na místě žádný demonstrující člen EDL nebyl přítomen, setkaly se na místě pouze skupiny anarchistů a muslimů. Muslimové anarchisty napadli v domnění, že se jedná o protiislámské demonstranty. Než se podařilo situaci vyjasnit, tři anarchisté byli zraněni.

V tiksovém prohlášení, ve kterém Antifa nazývá muslimy politicko korektním názvem „komunita Asiatů“, Antifa prohlásila: Je to jen důkaz, jak moc je EDL nebezpečná: Způsobují zranění i na akcích, kterých se vůbec neúčastní… 

zdroj: UK Indymedia 

www.mediaoislamu.cz

3137 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď