"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Dvě třetiny Newyorčanů jsou proti mešitě na Ground Zero

Autor: -bj- | Publikováno: 9.9.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Střety civilizací byly vždy nepochybně i válkami symbolů a korouhví. Ať to byly erby, hákové kříže, srpy a kladiva či sochy Saddámů nebo Leninů - vítězství nekončí fyzickou porážkou nepřítele, nýbrž likvidací symbolů a svatyní a vztyčením nových vítězných a domněle věčných. Dokud se symboly neztratí v propadlišti dějin, mají přímo kouzelnou moc. Odznaky světovládné říše faraonů či Keltů si již můžete vystavit ve své kanceláři, s odznaky fašizmu či komunizmu by to bylo zatím složitější.
 

Nepochybně má dnes vysoce brizantní náboj pro oba tábory i vztyčení mešity na Ground Zero. Podle posledních průzkumů jsou dvě třetiny Newyorčanů vehementně proti její výstavbě. Stejně emotivní je ovšem pro světové muslimstvo vize mešity na místě sražené pýchy západní civilizace – neworských dvojčat. Polemika se nyní vede i o tom, jaká vzdálenost od Ground Zero je pro výstavbu případné mešity uctivá. Většina Newyorčanů udává 10 až 20 bloků od Ground Zero.

zdroj
http://www.abc.es/20100903/internacional/newyork-mezquita-201009030749.html
http://www.nytimes.com/2010/09/03/opinion/03fri1.html?_r=1&scp=3&sq=mosque%20Ground&st=cse 

1803 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď